Duszpasterstwo Młodzieży „Wyspa”

 

Moderatorzy: o. Grzegorz Gut CSsR

Liderzy: Klaudia Kopczyńska, Michał Zieliński

Animatorzy: Anna Czyżykowska, Kinga Świderska, Krystian Koryciński

Kontakt: mlodzi.wyspa@gmail.com

 

„Wyspa” jest wspólnotą młodzieży od gimnazjum aż po maturę. Jest miejscem dla każdego młodego człowieka, który pragnie czegoś więcej od życia. Na „Wyspie” może on znaleźć sens codziennego zmagania się, które często przypomina burzę na morzu. Uczy się, czym jest przyjaźń, a przede wszystkim odkrywa Boga, który jest bezpiecznym schronieniem. Jako duszpasterstwo młodzieży angażujemy się w wiele wymiarów życia parafialnego. Naszym centrum jest niedzielna Eucharystia o godzinie 18.00. Formację w duszpasterstwie podejmujemy według drogi wytyczonej przez Ruch Światło-Życie.  Spotkania formacyjne odbywają się w każdą środę o godzinie 18.45 i są prowadzone przez animatorów, a nad całością czuwają moderatorzy.

Podsumowaniem każdego roku formacji jest wyjazd w wakacje na rekolekcje oazowe. W czwartki o godzinie 18.45 spotykamy się na modlitwie. W miesiącach od września do grudnia jest to modlitwa w duchu Taize, a od stycznia do czerwca modlitwa oparta o rozważanie niedzielnej liturgii słowa.

Oprócz tego nasze duszpasterstwo prowadzi przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W ferie zimowe i letnie organizujemy wspólne wyjazdy.

 

Wyspa posiada również swoją scholę „18”, która podejmuje odpowiedzialność za animację muzyczną niedzielnej Eucharystii dla młodzieży o godz. 18.00. Próby odbywają dwukrotnie: w soboty o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 16.00 w sali „Wyspa” (wejście E).

 

Więcej informacji o nas i propozycji na naszej stronie internetowej: http://mlodziwyspa.wix.com/wyspa