OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.01.2022

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
 

wersja do druku (pdf) 

 

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego: Dzisiaj obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego. Dzień ten kończy okres Bożego Narodzenia, a zarazem wprowadza w czas zwykły w Roku Kościelnym. 

 1. Ferie dla młodzieży męskiej: Zapraszamy do udziału w „Feriach z redemptorystami” dla młodzieży męskiej od 7 klasy szkoły podstawowej, organizowanych przez Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów. Terminy: 

 1. 17-21.01.2022 (Łomnica Zdrój) 

 1. 24-28.01.2022 (Kraków) 

 1. 31.01-4.02.2022, 15-19.02.2022 (Bardo Śląskie) 

Każda z serii rozpoczyna się pierwszego dnia o godz. 18.00, a kończy ostatniego o 9.00. Ferie z redemptorystami są bezpłatne. Jeśli ktoś może, to na koniec rekolekcji będzie sposobność, by złożyć za pobyt dowolną ofiarę. Zgłoszenia przyjmuje: o. Szczepan Hebda CSsR pod nr telefonu 504 298 710 lub adresem powolaniacssr@gmail.com. Więcej informacji na stronie: www.barka.redemptor.pl. 

 1. Katecheza dla rodziców dzieci klas III szkół podstawowych odbędzie się w poniedziałek, 10 stycznia o godz. 18.45. 

 1. Wspomnienie bł. Piotra Dondersa: W piątek 14 stycznia obchodzimy wspomnienie bł. Piotra Dondersa, redemptorysty. Jego relikwie znajdują się w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.  

 1. Msza św. dla przedszkolaków: Msza św. dla dzieci przedszkolnych w Kaplicy Szkolnej o godz. 11.00 zostaje wznowiona dziś w niedzielę, 9 stycznia. 

 1. Wizyta duszpasterska 2022: Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili duszpasterzy do swojego domu w ramach wizyty duszpasterskiej 2022 i przyjęli Boże błogosławieństwo. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji – są one przeznaczone na utrzymanie klasztoru.  

Tegoroczna „kolęda” dobiega końca. Jeżeli zdarzyło się, że ktoś spośród osób, które zgłosiły zaproszenie na „kolędę”, nie otrzymał telefonicznie informacji o terminie wizyty duszpasterskiej, uprzejmie prosimy o wiadomość. 

 1. Kancelaria parafialna: W nadchodzącym tygodniu kancelaria parafii wraca do zwyczajnych godzin pracy. 

 1. Szopka ruchoma: Zapraszamy do zwiedzenia szopki ruchomej w podziemiach kościoła (wejście A). W najbliższym czasie będzie czynna w następujących terminach: 

 • Niedziela, 9 stycznia 12.00 – 14.00 
 • Niedziela, 16 stycznia 12.00 – 14.00 
 1. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu: 

 • Akcja Katolicka: poniedziałek, 10 stycznia po wieczornej Mszy św., 

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa godz. 8.00 i 18.00, przed nowenną Godzinki do św. Józefa rozpoczną się o godz. 17.30. 

 1. Taca na remont kościoła: Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Gromadzimy środki na przebudowę placu przy kościele. Informujemy, że rozliczenie wpływów do „kasy remontowej” począwszy od stycznia 2022 będzie miało miejsce po zakończeniu każdego miesiąca. 

 1. Modlitwa o dobrego współmałżonka u jezuitów: Grupa „Powołani do małżeństwa” działająca przy kościele jezuitów w Toruniu zaprasza do udziału we Mszy św. z intencją osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie w Kościele Akademickim pw. Świętego Ducha w Toruniu, najbliższa 23 stycznia, godz. 10.00. 

 1. Tygodnik „Niedziela”: W zakrystii jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (8 zł). Od dzisiejszego numeru począwszy co miesiąc w „Niedzieli” 8 stron ekstra o fundamentach naszej wiary – w bieżącym numerze odpowiedzi na pytania m.in.: dlaczego protestanci „święcą”, czyli ordynują kobiety? Dla kogo zbawienie? Po co się modlić o czyjeś uzdrowienie? 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: 

+ Barbara Rutkowska, ul. Fałata, 74 lata 

+ Henryk Witowski, ul. Szosa Okrężna, 80 lat 

+ Romualda Nadstawna, ul. Gagarina, 76 lat 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. ​