OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.06.2018

NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA

wersja pdf do druku

 

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona Katedry Diecezji Toruńskiej. Mszy św. w katedrze o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel.

 2. Zapraszamy do udziału w dorocznej uroczystości ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – głównej Patronki Diecezji Toruńskiej – oraz centralnej Mszy św., która odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu w środę 27 czerwca. Program przewiduje:

15.00    Koronka do Miłosierdzia Bożego (sanktuarium Miłosierdzia Bożego)
16.00    Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy (sanktuarium Miłosierdzia Bożego)
16.15    Procesja do sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy
18.00    Msza św. (sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy)

Oratorium maryjne „Dla mojej Mamy Nieustającej Pomocy” w wykonaniu chóru „Perpetuo Soccorso” przy parafii św. Józefa w Toruniu.

 1. Informujemy, że Konferencja Episkopatu Polski podczas Zebrania Plenarnego dnia 8 czerwca 2018 roku przyjęła długo oczekiwany dokument „Wytyczne Pastoralne do Adhortacji Amoris Laetitia”. Dokument ten stanowi aplikację papieskiej adhortacji do sytuacji Kościoła w Polsce. Zachęcamy do lektury (tekst można znaleźć na stronie: http://episkopat.pl/biskupi-potrzeba-sluzby-malzenstwu-i-rodzinie-oraz-osobom-w-zwiazkach-niesakramentalnych/).

 2. Trwają nabożeństwa czerwcowe – są one odprawiane codziennie z wyjątkiem środy po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 (ostatnie w sobotę 30 czerwca).

 3. W nadchodzącym czasie imieniny obchodzą: o. Jan Skórka i o. Jan Król (24 czerwca); o. Piotr Dettlaff i o. Paweł Pakuła (29 czerwca). Wszystkim solenizantom tygodnia życzymy, by Bóg błogosławił im w podejmowanych przez nich zadaniach.

 4. We wtorek 26 czerwca obchodzimy wspomnienie dowolne św. Zygmunta Gorazdowskiego, założyciela pracujących przy tej parafii sióstr józefitek.

 5. W nadchodzący czwartek 28 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie św. Ireneusza, a także redemptorystów bł. Mikołaja Czarneckiego i Towarzyszy (Mikołaj Charnetskyi, Zynoviy Kovalyk, Wasyl Velychkovskyi, Ivan Ziatyk). Natomiast w sobotę 30 czerwca będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie również redemptorysty – bł. Januarego Marii Sarnellego.

 6. W piątek 29 czerwca przypada doroczna uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 7. Organizujemy pielgrzymkę na spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze w niedzielę 8 lipca, wyjazd o 4.00 rano (koszt 65 zł). Zapisy i informacje: tel. 602-215-448 oraz w zakrystii.

 8. Rozpoczęły się już przygotowania do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (4-13 sierpnia). Zachęcamy do zastanowienia się nad możliwością udziału w niej. W prezbiterium znajduje się żółta skarbona, do której można składać intencje, które pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę. Przewodnikami wyruszającej z parafii grupy żółtej będą o. Maciej Ziębiec i o. Wiesław Majewski.

 9. Sekretariat parafii będzie nieczynny w dniach 25 czerwca – 8 lipca.

 10. W środę 27 czerwca kancelaria parafii będzie czynna tylko rano w godz. 10.00-12.00.

 11. W okresie wakacyjnym w lipcu i sierpniu nastąpią zmiany w organizacji życia parafii:

 • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 oraz o godz. 11.00 w Kaplicy Szkolnej,

 • kancelaria parafialna będzie czynna od 2 lipca: poniedziałek i środa 16.00-18.00; piątek 10.00-12.00 (w sytuacjach losowych czynna o każdej porze),

 • nie będzie odwiedzin chorych w domach, chyba że termin odwiedzin rodziny uzgodnią z akolitami (w tej sprawie prosimy o kontakt z sekretariatem parafii),

 • przed nowenną do MBNP w środy nie będą śpiewane Godzinki,

 • grupa charytatywna zawiesza działalność w lipcu i sierpniu – chleb nie będzie rozdawany,

 • w lipcu i sierpniu nie będzie drukowanej wersji ogłoszeń.

 1. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. wywiad z kard. Paulem Josefem Cordesem na temat sytuacji Kościoła w Niemczech. W rozmowie pojawiają się trudne pytania, m.in. Dlaczego pontyfikat Benedykta XVI spotkał się z dużą krytyką w jego ojczyźnie? Czy należy zastąpić „Kirchensteuer” innym sposobem finansowania Kościoła w Niemczech? Czy Kościół katolicki w tym kraju jest jeszcze Kościołem rzymskokatolickim?  „Niedziela” jest do nabycia w zakrystii (5 zł).

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH

 1. Przypominamy, że do 25 czerwca można głosować na projekty w budżecie partycypacyjnym Torunia. Zachęcamy do oddania głosów na projekty z naszej okolicy. Okręg Chełmińskie: Czas na Brzezinę – remont boiska przy ul. Nałkowskiej; Czas na Brzezinę – plac zabaw dla młodzieży; ogólnomiejski: Chodnik do lotniska. Głosować można na stronie www.budzet.torun.pl, poprzez wysłanie do urzędu wypełnionej karty do głosowania pocztą zwykłą lub w wyznaczonych punktach do głosowania (najbliższe w CH Plaza oraz na ul. Fałata w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej). Są to inicjatywy społeczne, wspierające aktywny wypoczynek i rekreację, budujące więzi sąsiedzkie.

 2. Dzisiaj po Mszach św. w godz. 10.30-14.00 młodzież z Katolickiego Liceum Jagiellońskiego będzie prezentować swoją szkołę, także powstającą szkołę podstawową.

 3. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej zaprasza młodzież na V Diecezjalne Dni Młodzieży do Hartowca. W ramach programu formacyjnego będzie podjęty temat sakramentu pokuty i pojednania. Koszt uczestnictwa to 70 zł/os. za cały pobyt (w tym wyżywienie, noclegi, materiały promocyjne). Zgłoszenia przyjmowane są indywidualne najpóźniej do 10 lipca. Formularz rejestracyjny: http://tiny.pl/g8jfw.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Józefa Zaryczna, ul. Gagarina, 88 lat

+ Zdzisław Ordon, ul. Fałata, 81 lat

+ Kazimierz Kamiński, ul. Małachowskiego, 75 lat

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia duszpasterskie - Archiwum
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.06.2018 NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA
2018-06-24
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.06.2018 NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA wersja pdf do druku   Dzisiaj obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona Katedry Diecezji Toruńskiej. Mszy św. w katedrze o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel. Zapraszamy do udziału w dorocznej uroczystości ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – głównej Patronki Diecezji Toruńskiej – oraz centralnej Mszy św., która odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu w środę 27 czerwca. Program...
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.06.2018 XI NIEDZIELA ZWYKŁA
2018-06-17
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.06.2018 XI NIEDZIELA ZWYKŁA wersja pdf do druku   Dzisiaj podczas każdej Mszy św. słowo Boże wygłoszą przewodnicy grupy żółtej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę o. Maciej Ziębiec i o. Wiesław Majewski, zapraszając do udziału w pielgrzymce. Po Mszach św. zbierane będą do puszek ofiary z przeznaczeniem na dofinansowanie pielgrzymkowej grupy żółtej. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia. Zainteresowanych udziałem w pielgrzymce zapraszamy na spotkanie organizacyjne,...
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ARCHIWUM PDF
2018-01-01
Ogłoszenia duszpasterskie archiwalne   24 czerwca 2018 17 czerwca 2018 10 czerwca 2018 3 czerwca 2018 27 maja 2018 20 maja 2018 13 maja 2018 6 maja 2018 ​ Ogłoszenia są w formacie pdf.