OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.02.2019

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

wersja pdf do druku

 

 1. Małżonków zapraszamy na konferencję pt. „Szczęście w małżeństwie”, którą wygłosi p. dr inż. Jacek Pulikowski, szeroko w Polsce znany doradca rodzinny, rekolekcjonista i autor wielu książek. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 lutego o godz. 18.45 (bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00) w kościele. Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy działającej przy tutejszej parafii Katolickiej Wspólnoty Małżeństw „Dom na Skale”.

 2. Bezpłatne konsultacje z radcą prawnym (p. Dominika Zmuda-Trzebiatowska oraz p. Katarzyna Noskowicz-Wasilewska) w sprawach majątkowych, małżeńskich, umowy o pracę itp. odbędą się w poniedziałek, 18 lutego w godz. 17.00-18.30 w sali przy furcie klasztoru.

 3. Zapraszamy na cotygodniową medytację biblijną według metody św. Alfonsa Liguori w piątki o godz. 6.25 (przewodniczy o. Maciej Ziębiec).

 4. Informujemy, że zawiązał się w parafii nowy krąg Kościoła Domowego. Tworzy go 6 par małżeńskich, a moderatorem kręgu został o. Łukasz Baran. Równocześnie kolejne małżeństwa zgłaszają się, aby utworzyć jeszcze jeden krąg Kościoła Domowego. To są znaki, że ruch Kościoła Domowego jest żywy. W tym momencie grupa zgłoszonych małżeństw jest jeszcze zbyt mała. Zapraszamy więc pary małżeńskie do włączenia się w formację Kościoła Domowego. Zgłoszenia przyjmuje proboszcz parafii lub o. Wiesław Majewski.

 5. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa godz. 8.00 i 18.00, przed nowenną Godzinki do MBNP rozpoczną się o godz. 17.30,

 • Klub Seniora: sobota, 23 lutego o godz. 16.00 w sali Pustelnik.

 1. W ostatnim czasie nasza „kasa remontowa” wzrosła o kwotę 16.162 zł (uszczegółowienie: taca z dnia 10.02.2019: 15.441 zł i 5 euro; konto bankowe: 400 zł; wpłaty w gotówce 300 zł).

Bóg zapłać wszystkim, którzy angażują się w dzieło odnowy świątyni. Doliczając wpływy z wizyty duszpasterskiej, otrzymujemy dużą kwotę. Wprawdzie nie jest ona jeszcze wystarczająca na sfinansowanie elewacji kościoła, ale pozwala rozsądnie pomyśleć o odnowieniu kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus musi być zawsze na pierwszym miejscu. Nikogo nie trzeba przekonywać, że miejsce codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu jest jednym z najsłabszych w naszej świątyni. Obecnie otwierają się możliwości, aby tę sytuację zmienić. Projekt wystroju znajdzie się na stronie www parafii w nadchodzącym tygodniu. Odbyły się już pierwsze konsultacje ze specjalistami różnych dziedzin. Pragniemy, aby nowy wystrój kaplicy powstał do uroczystości Bożego Ciała. Czasu nie ma wiele, ale spróbujemy podjąć się tego zadania. W związku z tym wkrótce mogą być rozpoczęte pierwsze prace polegające na demontażu dotychczasowego wystroju uprzedniej kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zbadaniu podłoża. Chcielibyśmy, aby do adoracji wykorzystywać dużą Hostię, która pozwoli na bliższy kontakt i będzie lepiej widoczna. W tym celu będziemy musieli wykonać nową monstrancję, przystosowaną do większej Hostii. Po usunięciu czarnej kraty miejsce wystawienia Najświętszego Sakramentu będzie musiało być odpowiednio zabezpieczone. Ufamy, że z Bożą pomocą podołamy temu zadaniu.

 1. Rozliczenie za rok 2018 przedstawiła Grupa Charytatywna. Wszystkie zbiórki na pomoc charytatywną w 2018 roku przyniosły razem z kwotą pozostałą z 2017 roku 19.005 zł. Z tych środków wydano 14.864 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone m.in. na zakup chleba oraz artykułów spożywczych (wydano 220 paczek świątecznych), pomoc w zakupie leków itp. Kilku rodzinom udzielono pomocy rzeczowej dzięki pośrednictwu w przekazaniu używanych mebli czy sprzętu gospodarstwa domowego. Dziękujemy wszystkim członkom Grupy Charytatywnej z p. Bogdanem Gajtkowskim na czele za ich wielkie zaangażowanie. Wiele serca i czasu poświęcają, aby pomagać najuboższym mieszkańcom naszej parafii, a równocześnie pomagać mądrze, rozeznając sytuację poszczególnych osób i rodzin, mając poczucie odpowiedzialności za środki parafii, którymi dysponują. Bóg zapłać za tę posługę mało spektakularną, ale niezwykle potrzebną.

Zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby się dołączyć do tej posługi. Osoby te prosimy o zgłoszenie się do proboszcza parafii.

 1. Już podczas wizyty duszpasterskiej zwracaliśmy uwagę na postać św. Gerarda (jego wizerunek znajdował się na obrazku kolędowym). Informujemy, że nabożeństwo ku czci tego Świętego odbywa się każdego 16. dnia miesiąca.

Podczas nabożeństwa dnia 16 lutego zostały oddane do użytku wiernych tzw. chusteczki św. Gerarda. Chusteczki te podczas nabożeństwa zostają dotknięte relikwiami św. Gerarda i w ten sposób stają się jakby „prywatnymi” relikwiami. Noszą je przy sobie matki w stanie błogosławionym, a także małżeństwa wytrwale proszące o dar potomstwa. Praktyka ta ma swoje korzenie w pewnym bardzo konkretnym wydarzeniu z życia Świętego. Św. Gerard jest czczony jako patron matek oczekujących potomstwa, a także jako patron dobrej spowiedzi. Chusteczki te będą dostępne przed każdym nabożeństwem ku czci św. Gerarda.

 1. Sekretariat parafii będzie nieczynny w dniach 21-22 lutego.

 2. W zakrystii jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (5 zł).

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH

 1. Msza św. o kanonizację bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego zostanie odprawiona w sobotę, 23 lutego o godz. 17.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu.

 2. Powstaje w Toruniu nowa wspólnota „Ruch Czystych Serc”. Skupiać będzie ludzi młodych w przedziale wiekowym 16-35 lat. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 21 lutego o godz. 19.00 w kościele Ducha Świętego w Toruniu – rozpoczęcie Mszą św., a po niej spotkanie zapoznawcze w Domku DA. Spotkania będą o stałej porze, co czwartek.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ o. Edmund Morawiec, prof. UKSW, redemptorysta, zmarł w Tuchowie

+ Józefa Kęsicka-Hill, ul. Żeromskiego, 95 lat

+ Łucja Kampert, ul. Wąska, 85 lat

+ Marian Nowaczewski, ul. Szosa Chełmińska, 85 lat

+ Marian Kołpacki, ul. Gagarina, 72 lata

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Ogłoszenia duszpasterskie - Archiwum
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.02.2019 VI NIEDZIELA ZWYKŁA
2019-02-17
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.02.2019 VI NIEDZIELA ZWYKŁA wersja pdf do druku   Małżonków zapraszamy na konferencję pt. „Szczęście w małżeństwie”, którą wygłosi p. dr inż. Jacek Pulikowski, szeroko w Polsce znany doradca rodzinny, rekolekcjonista i autor wielu książek. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 lutego o godz. 18.45 (bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00) w kościele. Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy działającej przy tutejszej parafii Katolickiej Wspólnoty Małżeństw „Dom na Skale”. Bezpłatne...
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.02.2019 V NIEDZIELA ZWYKŁA
2019-02-10
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.02.2019 V NIEDZIELA ZWYKŁA wersja pdf do druku   Jutro w poniedziałek, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego, obchody diecezjalne odbędą się w naszym kościele. Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Suskiego zostanie odprawiona o godz. 11.00 (spowiedź św. od 10.30). W czasie Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Prosimy, by umożliwić chorym przybycie do kościoła. Po Mszy św. błogosławieństwo nad chorymi na sposób lourdzki. Grupa Modlitewna św. Józefa spotyka się w najbliższy wtorek o...
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ARCHIWUM PDF
2019-01-01
Ogłoszenia duszpasterskie archiwalne   17 lutego 2019 10 lutego 2019 3 lutego 2019 27 stycznia 2019 20 stycznia 2019 13 stycznia 2019 6 stycznia 2019   Ogłoszenia są w formacie pdf.