OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.01.2018

III NIEDZIELA ZWYKŁA

wersja pdf do druku

 

 1. Informujemy, że dzisiaj w niedzielę 21 stycznia Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył Pasterz Diecezji Toruńskiej ks. bp Wiesław Śmigiel. Po Mszy św. nastąpi spotkanie młodzieży związanej z duszpasterstwem akademickim z Księdzem Biskupem w Kaplicy Szkolnej. Będzie to również okazja do przedstawienia Księdzu Biskupowi działań już podejmowanych przez naszą młodzież wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji, m.in. w dziele katechumenatu dorosłych, kursów nowej ewangelizacji, przygotowania do sakramentu bierzmowania czy rekolekcji szkolnych. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy młodzież akademicką, a także wszystkich parafian.

 2. Kuria Diecezjalna Toruńska informuje, że 23 stycznia br. (wtorek) odbędzie się ekshumacja Sługi Bożego bp. Adolfa Piotra Szelążka oraz złożenie jego doczesnych szczątków w nowym sarkofagu w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Toruniu. Wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w tym wydarzeniu zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele pw. św. Jakuba w Toruniu: Nieszpory o godz. 17.00, Msza św. o godz. 18.00 o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego – pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla.

 3. W najbliższy piątek 26 stycznia obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Jest to dzień, który ma zwrócić uwagę na znaczenie dialogu międzyreligijnego.

 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na prace remontowe przy naszym kościele. W ostatnim czasie nasza „kasa remontowa” wzrosła o kwotę 15.741 zł (taca z dnia 14.01.2018: 14 561 zł; konto bankowe: 850 zł; wpłaty w gotówce  330 zł).

 5. W przyszłą niedzielę 28 stycznia odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu po Mszy św. o godz. 11.00 dla dzieci przedszkolnych w Kaplicy Szkolnej.

 6. Dziękujemy anonimowemu ofiarodawcy za dar złożony do znajdującej się z tyłu świątyni skarbony „na ewangelizację”. Zgodnie z intencją ofiarodawcy środki te zostały przekazane „do dyspozycji o. Szczepana Hebdy”.

 7. Dzisiaj w niedzielę 21 stycznia po raz ostatni w tym czasie można jeszcze zwiedzić szopkę ruchomą znajdującą się w podziemiach kościoła (wejście „A) w godz. 12.00-15.00.

 8. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

 • Zebranie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich: wtorek 23 stycznia, godz. 19.00,

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa godz. 8.00 i 18.00, przed nowenną Godzinki do św. Józefa rozpoczną się o godz. 17.30,

 • Zebranie Rady Duszpasterskiej: czwartek 25 stycznia, godz. 18.45 w sali Pustelnik,

 • Klub Seniora: sobota 27 stycznia, godz. 16.00 w sali Pustelnik.

 1. Bezpłatne konsultacje z radcą prawnym (p. Dominika Zmuda-Trzebiatowska oraz p. Katarzyna Noskowicz-Wasilewska) w sprawach majątkowych, małżeńskich, umowy o pracę itp. odbędą się w poniedziałek 29 stycznia w godz. 17.00-18.30 w sali przy furcie klasztoru.

 2. Przed nami ostatnie dni wizyty duszpasterskiej. Plan jest następujący:

 • 21 stycznia (niedziela): ul. Reja (od godz. 15.00);

 • 22 stycznia (poniedziałek): bloki wojskowe i kolęda uzupełniająca (od godz. 16.30).

Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w dniu wyznaczonym, a chciałyby przeżyć spotkanie z duszpasterzem w swoim domu, mogą zaprosić kapłana na jutro na poniedziałek 22 stycznia w ramach tzw. „kolędy uzupełniającej”. Zgłoszenia na „kolędę uzupełniającą” przyjmowane są jeszcze w dniu dzisiejszym w zakrystii kościoła.

Już od jutra od poniedziałku 22 stycznia rozpoczyna się wizyta duszpasterska w domach akademickich.

 1. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest do nabycia w zakrystii (5 zł). Znajdziemy w nim m.in.:

  1. Czy zamordowana rok temu w Boliwii wolontariuszka była rzeczywiście taka, jak piszą o niej po śmierci? Misjonarkę, która swoim życiem uszczęśliwiła wiele osób przypomina w „Niedzieli” Maria Fortuna-Sudor („Jej dobra sława”).

  2. Żyjemy w nowej erze informacyjnej i przyszłość tradycyjnych mediów, powszechnie nazywanych czwartą władzą, jest mocno niepewna. Ks. Paweł Rozpiątkowski przedstawia w „Niedzieli” argumenty na potrzebę istnienia czwartej władzy – takiej, która działa w imieniu obywateli i w ich imieniu oraz dla ich dobra patrzy na ręce władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej („Czwarta władza jest potrzebna”).

  3. Wizytą w Peru i Chile papież Franciszek wychodzi naprzeciw problemom Ameryki Łacińskiej. Są to: regres społeczny, polityczny i gospodarczy, a także rozprzestrzeniający się ideologiczny kolonializm kultury konsumpcjonizmu i rozrywki, kultury relatywistycznej i libertyńskiej. Lokalne tło papieskiej wizyty przedstawia w „Niedzieli” prof. Guzmán Carriquir Lecour w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Wacław Marek, ul. Fałata, 88 lat

+ Cezary Gorzka, ul. św. Józefa, 62 lata

+ Zygfryd Jaworski, ul. Fałata, 82 lata

+ Kazimierz Kamiński, ul. Gagarina, 84 lata

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Ogłoszenia duszpasterskie - Archiwum
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 14.01.2018 II NIEDZIELA ZWYKŁA
2018-01-14
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 14.01.2018 II NIEDZIELA ZWYKŁA wersja pdf do druku   W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia). Program nabożeństw, jakie będą się odbywały w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Informujemy, że w przyszłą niedzielę 21 stycznia Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył Pasterz Diecezji Toruńskiej ks. bp Wiesław Śmigiel. Po Mszy św. nastąpi spotkanie młodzieży związanej z duszpasterstwem...
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ARCHIWUM PDF
2018-01-01
Ogłoszenia duszpasterskie archiwalne   21 stycznia 2018 14 stycznia 2018 7 stycznia 2018 31 grudnia 2017 24 grudnia 2017 17 grudnia 2017 10 grudnia 2017 3 grudnia 2017 ​ Ogłoszenia są w formacie pdf.