OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.10.2018

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

wersja pdf do druku

 

 1. W III niedzielę października obchodzimy Niedzielę Misyjną. W tym dniu spojrzenie kierujemy na wielką sprawę niesienia Ewangelii do wszystkich, którzy się z nią nie spotkali albo spotkali się z nią w taki sposób, że nie rozpoznali miłującego oblicza Ojca. Takie osoby spotykamy również w naszych środowiskach. Niech ten dzień wzmocni nasz zapał ewangelizacyjny w środowiskach, w których żyjemy. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne.

 2. Dziś w niedzielę, 21 października po Mszy św. o godz. 8.00 młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozdawać odblaski dla seniorów, które umocowane do odzieży wierzchniej czynią osobę bardziej widoczną i poprawiają bezpieczeństwo na drodze.

 3. Jutro w poniedziałek, 22 października przypada uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapraszamy do sanktuarium Jana Pawła II – Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa. W naszym kościele po Mszy św. wieczornej będzie możliwość oddania czci Świętemu przez ucałowanie jego relikwii.

 4. Dzisiaj, w przededniu uroczystości św. Jana Pawła II chór naszej parafii będzie odpowiadał za oprawę muzyczną Mszy św. sprawowanej w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

 5. Przed tygodniem wolontariusze Szkolnego Koła Caritas na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (stypendia dla młodzieży) zebrali 3.348 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na prace przy naszym kościele. „Kasa remontowa” wzrosła o 25.326 zł i 500 euro (taca dnia 14.10.2018: 16.726 zł; konto bankowe: 850 zł; wpłaty w gotówce 6.620 zł; skarbona 230 zł, sprzedaż złota złożonego na remont kościoła: 900 zł).

Prace przy kościele powoli posuwają się do przodu. W nadchodzącym tygodniu na ścianie frontowej powinny pojawić się docelowe kolory ścian i gzymsów. W dalszym ciągu będzie otwarte jedynie wejście boczne do kościoła, a pogrzeby będą odprawiane w Kaplicy Szkolnej. Zostanie jednak wznowiona całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 1. Zbliża się miesiąc listopad a wraz z nim nabożeństwa wypominkowe. Karty na wypominki można otrzymać w zakrystii kościoła. Wypełnione czytelnie należy składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.

 2. „Uwierz, Polsko, naszej wiary nie zabraknie nam...” Zapraszamy wszystkich na modlitwę za Ojczyznę połączoną z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru naszej parafii na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w niedzielę 4 listopada o godzinie 16.00 w naszym kościele.

 3. „Weekendowy kurs przedmałżeński” dla narzeczonych odbędzie się w dniach 17‑18 listopada. Zgłoszenia w sekretariacie parafii.

 4. Duszpasterz Akademicki o. Maciej Ziębiec zaprasza na cotygodniową poranną medytację biblijną według metody św. Alfonsa: piątki (już w najbliższy) godz. 6.25 w kościele.

 5. Ponieważ wiele osób poszukuje kontaktu z o. Maciejem Ziębecem (w dalszym ciągu pełni zadania misjonarza miłosierdzia), informujemy, że podejmuje on stały dyżur duszpasterski w środy w godz. 14.00-17.30 (zgłoszenia przez furtę klasztoru).

 6. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

 • Zebranie katechetów uczących w szkołach na terenie parafii odbędzie się we wtorek 23 października: Msza św. w kaplicy św. Teresy o godz. 18.00 i spotkanie w sali Pustelnik,

 • Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych: niedziela, 28 października, godz. 12.00 (po Mszy św. o godz. 11.00) w Kaplicy Szkolnej.

 1. W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przypadającą w drugą niedzielę listopada, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym został przeniesiony na przyszłą niedzielę 28 października. Tegoroczny Dzień Solidarności dedykowany będzie chrześcijanom z Pakistanu, którzy „żyją w ciągłym zagrożeniu ze strony ekstremistów wywołujących fale religijnej przemocy”. W przyszłą niedzielę 28 października odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na fundusz Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 2. Informujemy, że została rozwiązana wspólnota niesakramentalnych związków małżeńskich. Uznaliśmy, że wyczerpała swoją misję. Jej kilkuletnie istnienie przyniosło dobre owoce nie tylko dla osób ją tworzących, ale również stworzyło dobry klimat dla wielu, którzy, żyjąc w związku niesakramentalnym, liczniej niż poprzednio podjęli decyzję o wstrzemięźliwości seksualnej, dzięki czemu otworzyli sobie drogę do Komunii św. Dziękujemy wszystkim, którzy tę wspólnotę tworzyli i animowali. Szczególne słowa wdzięczności chcemy skierować w stronę Państwa Izabeli i Tomasza Chmielewskich oraz p. Krystyny Krystek. Dzisiaj osoby żyjące w związkach niesakramentalnych łatwiej potrafią odnaleźć swoje miejsce w Kościele i mogą zaangażować się w wiele wspólnot. Nie widać więc potrzeby tworzenia osobnego środowiska osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich.

 3. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych w kościołach w Polsce. Nie dziwmy się zatem, że ministranci będą uważnie przyglądać się wszystkim wychodzącym ze świątyni.

 4. Zapraszamy dorosłych i młodzież do udziału w katechezach neokatechumenalnych głoszonych w naszym kościele w każdy poniedziałek i czwartek w kościele o godzinie 19.30.

 5. W zakrystii jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (5 zł).

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH:

 1. Zbliża się 79. rocznica masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach Barbarki. Okolicznościowa Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla zostanie odprawiona przy miejscu kaźni na Barbarce w niedzielę 28 października o godz. 13.00.

 2. List proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Toruniu (obszerne fragmenty): Kochani Bracia i Siostry Parafii Św. Józefa, w czerwcu ubiegłego roku w ramach Budżetu Partycypacyjnego Torunia na rok 2018 głosowaliśmy na projekt budowy alejek, oświetlenia i monitoringu cmentarza przy ul. Wybickiego w Toruniu. Uzyskaliśmy wtedy 2.358 głosów poparcia mieszkańców Torunia w tym również mieszkańców Parafii Św. Józefa. Pragnę poinformować, że od tamtego czasu trwają intensywne prace związane z przygotowaniem obszernej dokumentacji i uzyskaniem bardzo wielu niezbędnych pozwoleń. Dopiero w połowie września tego roku została wydana decyzja o udzieleniu pozwolenia na budowę. Obecnie trwa procedura przetargowa w procesie wyłonienia wykonawcy. Mam więc nadzieję, że już niebawem rozpoczną się prace na terenie tej nekropolii. Dziękuję wszystkim którzy głosowali na ten projekt, szczególnie zaś wiernym Parafii Św. Józefa w Toruniu na Bielanach. Dziękuję również za waszą codzienną troskę o to miejsce, które, jest miejscem świętym. Ks. prał Wojciech Niedźwiecki – proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Aleksandra Karpa, ul. św. Józefa, 70 lat

+ Janina Piasecka, ul. Asnyka, 88 lat

+ Lidia Adamczyk, ul. Gagarina, 73 lata

+ Grażyna Drygalska, ul. Hurynowicz, 68 lat

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

MODLITWA ZA SYNOD

Panie Jezu,
Twój Kościół podążający ku Synodowi
kieruje wzrok na wszystkich młodych ludzi świata.
Prosimy Cię, by z odwagą wzięli oni życie w swoje ręce,
zawsze mając wolne serca dążyli do najpiękniejszych i najgłębszych celów.
Pomóż im odpowiedzieć na wezwanie,
które kierujesz do każdego z nich,
by realizując właściwy projekt życia
osiągnęli szczęście wsparci obecnością mądrych i ofiarnych przewodników.
Otwieraj ich serca na wielkie marzenia i uczyń wrażliwymi na dobro innych.
Niech trwają pod Krzyżem jak Umiłowany Uczeń,
by przyjmować w darze Twoją Matkę.
Uczyń ich świadkami Twojego Zmartwychwstania,
by doświadczając Twojej bliskości, głosili z radością, że jesteś Panem.
Amen.

Ogłoszenia duszpasterskie - Archiwum
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 14.10.2018 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
2018-10-14
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 14.10.2018 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA wersja pdf do druku   Trwają nabożeństwa październikowe – codziennie z wyjątkiem środy o godz. 17.15. Dzieci gromadzą się na różańcu we wtorki i czwartki razem z dorosłymi. Dziś uroczystą Mszę św. dziękczynną z okazji 60-lecia kapłaństwa odprawi najstarszy redemptorysta ze wspólnoty w Toruniu o. Ludwik Kozłowski o godz. 12.30. Do udziału serdecznie zapraszamy. Dziękujemy o. Ludwikowi za jego ponad 30-letnią posługę w Toruniu. Dziś obchodzimy XVIII Dzień...
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ARCHIWUM PDF
2018-01-01
Ogłoszenia duszpasterskie archiwalne   21 października 2018 14 października 2018 7 października 2018 30 września 2018 23 września 2018 16 września 2018 9 września 2018 2 września 2018 ​ Ogłoszenia są w formacie pdf.