OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 09.12.2018

II NIEDZIELA ADWENTU

wersja pdf do druku

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj czas odnowienia (tzw. renowacji) misji, które przeżywaliśmy przed rokiem. Witamy pośród nas misjonarzy, którzy będą misjom przewodniczyć, a są nimi: o. Ryszard Hajduk i o. Mariusz Mazurkiewicz. Odnowienie misji potrwa do środy, 12 grudnia włącznie. Msze św. w dni powszednie z kazaniem misyjnym będą sprawowane o godz. 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. W tych dniach swoje doroczne rekolekcje będą przeżywały również dzieci szkół podstawowych. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy do udziału.

 2. Ze względu na przybywających z innych parafii podczas odnowienia misji roraty o godz. 6.00 będą się odbywały normalnie (podczas odnowienia misji podczas rorat nie będzie spowiedzi). Parafian zachęcamy jednak do udziału w głównych spotkaniach misyjnych (ci, którzy podjęli postanowienie udziału we wszystkich roratach, w dniach odnowienia misji udział w roratach mogą zamienić na udział w głównych spotkaniach misyjnych). Podczas odnowienia misji nie będzie również Mszy św. o godz. 8.00, a w środę nie będzie nowenny do M.B.N.P.

 3. Podobnie jak podczas każdych rekolekcji, tak również podczas odnowienia misji w prezbiterium będzie ustawiona skarbona na ofiary pieniężne i kosz na dary w naturze. Zgromadzone środki i produkty będą przeznaczone na pomoc świąteczną dla najuboższych rodzin w parafii oraz na regularną pomoc, którą świadczymy za pośrednictwem Grupy Charytatywnej.

 4. Dzisiaj imieniny obchodzi ks. bp Wiesław Śmigiel. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

 5. Dzisiaj 9 grudnia obchodzimy niedzielę Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Odpowiedzialność za zbiórkę podjęła Modlitewna Grupa św. Józefa.

 6. Po zakończeniu czasu odnowienia misji Msza św. roratna będzie sprawowana codziennie o godz. 6.00 rano. Dzieci zapraszamy zwłaszcza we wtorki i czwartki. Musimy przyznać, że roraty przyciągają bardzo wiele osób. Ponadto wspólnoty neokatechumenalne prowadzą w adwencie modlitwę Liturgią Godzin od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w Kaplicy Szkolnej.

 7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Adwentowy Wieczór Uwielbienia „Jestem i przychodzę” w piątek, 14 grudnia o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 8. Dzisiaj rozpoczyna się katechumenat, czyli cykl spotkań przygotowujący dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrzest, bierzmowanie i pierwsza Komunia św.). Kandydatów zapraszamy na pierwsze spotkanie jutro w poniedziałek 10 grudnia o godz. 19.15.

 9. Bezpłatne konsultacje z radcą prawnym (p. Dominika Zmuda-Trzebiatowska oraz p. Katarzyna Noskowicz-Wasilewska) w sprawach majątkowych, małżeńskich, umowy o pracę itp. odbędą się w poniedziałek, 10 grudnia w godz. 17.00-18.30 w sali przy furcie klasztoru.

 10. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i w sekretariacie parafii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele parafialne. Zachęcamy do nabywania opłatków przy świątyni na znak więzi wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym. Zapraszamy również do zakupu bożonarodzeniowych świec Caritas – otrzymaliśmy trzy rodzaje świec: małe, duże i ozdobne.

 11. Dzisiaj po każdej Mszy św. studenci ze Wspólnoty Akademickiej Bacówka będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane różańce, słoiki ze słowem na każdy dzień roku, sianko na stół wigilijny oraz ozdoby choinkowe. Dochód przeznaczony zostanie na działalność duszpasterstwa akademickiego. Bóg zapłać za pomoc duszpasterstwu akademickiemu w jego działalności.

 12. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia dzieci ze scholi będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne po Mszach św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby dzieci na misjach w Afryce, które prowadzą siostry józefitki.

 13. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

 • Modlitwa o powołania do małżeństwa i rodziny: czwartek, 13 grudnia, godz. 18.45 po Mszy św.,

 • Klub Seniora: sobota, 15 grudnia o godz. 16.00 w sali Pustelnik,

 • Nabożeństwo do św. Gerarda: niedziela, 16 grudnia po Mszy św. o godz. 12.30.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę – są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.

 2. Ojciec Szczepan Hebda zaprasza dzieci i młodzież na obóz narciarski w terminie 19-24 stycznia 2019 w Białym Dunajcu. Koszt 840 zł . Informacje na stronie internetowej parafii.

 3. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy wypowiedź abp. S. Gądeckiego nt. projektu „Stop aborcji” oraz wspomnienie o ks. Jerzym Popiełuszce. „Niedziela” jest do nabycia w zakrystii (5 zł).

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH

 1. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej zaprasza na YOLO (jest to skrót od zwrotu w języku angielskim: You Only Live Once – żyje ię tylko raz, masz jedno życie). Ten zwrot często używany przez młodzież stał się inspiracją nazwy comiesięcznych spotkań dla młodzieży, które prowadzą do pogłębienia żywej relacji z Jezusem Chrystusem. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się w czwartek, 13 grudnia br., o godz. 19.00 w Kościele Garnizonowym w Toruniu.

 2. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu także w tym roku włącza się w „Akcję zima” i informuje, jak mądrze pomagać osobom bezdomnym w naszym regionie. W gablotach zostały powieszone plakaty na ten temat wraz z listą placówek pomocowych.

 3. Komendant Wojewódzki Policji apeluje o korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany z odległości ok. 40 metrów. Natomiast mając na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości ok. 150 metrów. Jednocześnie prosi o zachowanie ostrożności przed wejściem na przejście dla pieszych.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Antoni Olszewski, noworodek (modlimy się w intencji jego rodziców)

+ Marian Celmer, ul. Fałata, 79 lat

+ Jerzy Lisewski, ul. Gagarina, 80 lat

+ Gertruda Stroińska, ul. Gagarina, 88 lat

+ Czesława Drążek, ul. Gagarina, 79 lat

+ Leontyna Strzyżewska, ul. Gagarina, 87 lat

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia duszpasterskie - Archiwum
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 02.12.2018 I NIEDZIELA ADWENTU
2018-12-02
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 02.12.2018 I NIEDZIELA ADWENTU wersja pdf do druku   Rozpoczyna się czas adwentu, a wraz z nim nowy rok kościelny i duszpasterski. Mottem nowego roku będą słowa: „W mocy Bożego Ducha”. Ma to być kolejny rok odkrywania znaczenia sakramentu bierzmowania. Pasterze Kościoła pragną, abyśmy w tym okresie lepiej poznali Kościół jako wspólnotę prowadzoną przez Ducha Świętego. To znaczy, że w życiu Kościoła nie wszystko zależy od sprytu i inteligencji jego pasterzy i członków. Wiele jednak zależy od świadectwa życia...
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ARCHIWUM PDF
2018-01-01
Ogłoszenia duszpasterskie archiwalne   9 grudnia 2018 2 grudnia 2018 25 listopada 2018 18 listopada 2018 11 listopada 2018 4 listopada 2018   Ogłoszenia są w formacie pdf.