OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.04.2019

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

wersja pdf do druku

 

 1. Słowo życzeń wielkanocnych skierował do nas Biskup Toruński. Oto jego fragment (pełny tekst w gablocie ogłoszeń i na stronie www parafii):

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

Ewangelia według św. Mateusza kończy się sceną spotkania Zmartwychwstałego Jezusa z Apostołami w Galilei, gdzie usłyszeli od Niego słowa wyznaczające misję tworzącej się wspólnoty Kościoła: Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28, 19). Zauważmy, że mimo zapewnienia o obecności Jezusa, Apostołowie byli pełni wątpliwości i lęku. Ich posługa stała się jednak możliwa dzięki przyjęciu Ducha Świętego i działaniu w Jego mocy. Współcześnie głoszenie i trwanie przy Jezusie Chrystusie również wymaga głębokiej wiary oraz odwagi. Chrześcijańskie świadectwo i trwanie we wspólnocie Kościoła wiąże się z ryzykiem krytyki, odrzucenia, a nawet męczeństwa, którego nieustannie doświadczają wierzący. Dlatego i dziś potrzeba życia i działania w mocy Ducha Świętego!

Duchownym, osobom konsekrowanym oraz apostołom świeckim dziękuję za pełną miłości troskę o rozwój duchowy wiernych. Proszę o odważne i cierpliwe trwania przy Jezusie Chrystusie i Kościele. Proszę również, nie zniechęcajcie się nieustanną i agresywną krytyką, ale dążcie do świętości i służcie bliźnim! Apostoł Paweł przypomina nam, że nie wolno odpłacać złem za zło (Rz 12, 17), ale należy zło dobrem zwyciężać (Rz 12, 21).

Drodzy diecezjanie i wierni odwiedzający parafie diecezji toruńskiej!

Niech wierność otrzymanym od Zmartwychwstałego Pana darom – przez życie w mocy Ducha Świętego – pozwoli Wam lepiej żyć. Życzę, abyście dzięki mocy Ducha Świętego przynosili błogosławione owoce, którymi są „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie” (Ga 5, 22-23). Życzę otwarcia na łaskę oraz pełnych miłości spotkań z bliźnimi.

Drodzy diecezjanie, dziękuję Wam za pełną odpowiedzialności troskę o Kościół i chrześcijańskie świadectwo w życiu codziennym! Zapewniam, że wraz z osobami odpowiedzialnymi za diecezję, robimy wszystko, co w naszej mocy, by nasze wspólnoty parafialne były przyjaznym i bezpiecznym domem dla każdego wierzącego i spragnionego Boga!

Czas Świąt Wielkanocnych to szansa, aby dostrzec w życiu to, co naprawdę ważne. Rodzina, odpowiedzialna miłość, przyjaźń, wzajemny szacunek, wierność Bogu i Kościołowi, wrażliwość na ludzkie cierpienie i radość życia w mocy Ducha Świętego, to wartości, które nadają sens chrześcijańskiemu życiu. Pamiętajmy w modlitwach i w praktyce miłości o chorych, samotnych i poranionych. Jeszcze raz życzę zdrowych, radosnych i pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych!

Zapewniam o modlitwie, życzliwości i przesyłam pasterskie błogosławieństwo.

 

Toruń, Wielkanoc 2019 r.

bp Wiesław Śmigiel

Biskup Toruński

 1. Życzenia świąteczne przekazujemy również w imieniu redemptorystów pracujących w Toruniu oraz całego zespołu duszpasterskiego parafii. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, zwyciężył śmierć, grzech, szatana… To wydarzenie rodzi nadzieję, że w życiu nie ma takiej przeszkody, której On nie mógłby pokonać. Takiej nadziei, która pozwoli zwyciężyć w każdej przeciwności, życzymy każdemu z Was.

 2. Dziękujemy wszystkim, którzy wiele trudu włożyli w przygotowanie obchodów Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wielkopostnych nabożeństwach (Droga krzyżowa, Gorzkie żale z kazaniami o. Mariana Krakowskiego, rekolekcje) i przygotowali duchowy klimat tych świąt. Dziękujemy spowiednikom, kaznodziejom, scholi paschalnej pod przewodem s. Nikodemy i p. Janusza Heyki, Liturgicznej Służbie Ołtarza pod przewodem o. Szczepana Hebdy, lektorom i akolitom, prowadzącym adorację Najświętszego Sakramentu, posługującym w zakrystii (s. Elżbieta i p. Bogusława Michalczuk), przygotowującym ciemnicę i Grób Pański (p. Danuta i Sławomir Kaczorowscy oraz p. Janusz Szatkowski), służbom porządkowym i wszystkim obecnym. Dziękujemy o. Łukaszowi Baranowi, który przyjął odpowiedzialność za liturgię Triduum.

 3. Jutro w poniedziałek, 22 kwietnia obchodzimy drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00, 18.00 i 20.00. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby katedry Diecezji Toruńskiej.

 4. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Codziennie będziemy modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia: dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 14.45, od wtorku do soboty o godz. 17.45.

 5. Od przyszłej niedzieli, 28 kwietnia począwszy powraca do programu Msza św. dla dzieci przedszkolnych w Kaplicy Szkolnej o godz. 11.00.

 6. W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Uroczystości w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu rozpoczną się o godz. 15.00. Tego dnia we wszystkich kościołach odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Caritas Diecezji Toruńskiej. Odpowiedzialność za zbiórkę podjęła Grupa Charytatywna naszej parafii.

 7. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 8. W nadchodzącym tygodniu mamy wielu solenizantów. Imieniny obchodzą m.in.: o. Wojciech Zagrodzki, o. Wojciech Bieszke i o. Jerzy Chaim (wtorek, 23 kwietnia) oraz o. Grzegorz Gut (środa, 24 kwietnia). Wszystkim solenizantom tygodnia życzymy, by dobrze posługiwali charyzmatami, którymi Duch Święty ich obdarował. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizantów we wtorek 23 kwietnia o godz. 18.00.

 9. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa godz. 8.00 i 18.00, przed nowenną Godzinki do św. Józefa rozpoczną się o godz. 17.30,

 • Medytacja biblijna według metody św. Alfonsa Liguori: piątek o godz. 6.25 (przewodniczy o. Maciej Ziębiec),

 • Klub Seniora: sobota, 27 kwietnia, o godz. 15.00 w sali Pustelnik.

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na prace przy naszym kościele. W ostatnim czasie nasza „kasa remontowa” wzrosła o kwotę 31.800 zł, (taca z dnia 14.04.2019: 20.610 zł; konto bankowe: 550 zł; wpłaty w gotówce 100 zł; skarbona 10.540 zł). Bóg zapłać również za wszystkie ofiary złożone na prace przy Kaplicy Adoracji. W ostatnim czasie wpłynęło (oprócz złota) 3.800 zł, w tym: konto bankowe: 1.000 zł; wpłaty w gotówce 2.700 zł; 100 zł – skarbona na remont kościoła. Stan środków obecnie wynosi 8.070 zł.

 2. Pozostały ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę dziękczynną parafii do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w czwartek, 2 maja 2019. Koszt 50 zł. Zgłoszenia w zakrystii i sekretariacie.

 3. Twarde Pierniki ponownie przekazały nam pulę bezpłatnych biletów na mecz koszykówki w hali sportowej przy ul. Bema w niedzielę, 28 kwietnia o godz. 17.00. Bilety można odebrać w zakrystii kościoła.

 4. W zakrystii jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (5 zł).

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Janina Nowakowska, ul. Reja, 84 lata

+ Antoni Stodulski, ul. Watzenrodego, 62 lata

+ Piotr Rygielski, ul. Malinowa, 63 lata

+ Irena Danielczyk, ul. Królowej Jadwigi, 76 lat

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

 

Ogłoszenia duszpasterskie - Archiwum
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.04.2019 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
2019-04-21
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.04.2019 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO wersja pdf do druku   Słowo życzeń wielkanocnych skierował do nas Biskup Toruński. Oto jego fragment (pełny tekst w gablocie ogłoszeń i na stronie www parafii): Drodzy diecezjanie, dziękuję Wam za pełną odpowiedzialności troskę o Kościół i chrześcijańskie świadectwo w życiu codziennym! Zapewniam, że wraz z osobami odpowiedzialnymi za diecezję, robimy wszystko, co w naszej mocy, by nasze wspólnoty parafialne były przyjaznym i bezpiecznym domem dla każdego wierzącego i spragnionego...
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ARCHIWUM PDF
2019-01-01
Ogłoszenia duszpasterskie archiwalne   14 kwietnia 2019 7 kwietnia 2019 31 marca 2019 24 marca 2019 17 marca 2019 10 marca 2019 3 marca 2019   Ogłoszenia są w formacie pdf.