Bierzmowanie młodzieży i dorosłych

 

Przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży odbywa się w klasie I szkoły średniej i trwa przez jeden rok. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania rozpoczyna cotygodniowe spotkania na ogół w pierwszą niedzielę października. Zapisy rozpoczynają się wcześniej, prosimy śledzić ogłoszenia parafialne.

Młodzież naszej parafii uczęszczającą do klas pierwszych szkół średnich, a która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania – zapraszamy w czwartek, 24 października 2019 r. na godzinę 17.00 do kaplicy szkolnej, gdzie odbędą się zapisy. Dokumenty, jakie należy przynieś ze sobą, to: świadectwo chrztu świętego (jeśli miał on miejsce w innej parafii) oraz świadectwo ukończenia katechizacji w szkole podstawowej. W niedzielę, 27 października zapraszamy młodzież wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 15.00, inaugurującą rozpoczęcie kursu, oraz spotkanie organizacyjne po jej zakończeniu w kaplicy szkolnej.

W naszej parafii prowadzimy cykl spotkań przygotowujących dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i pierwszej Komunii Świętej w ramach katechumenatu dorosłych. Spotkania rozpoczynają się z początkiem Adwentu. Informacja o rozpoczęciu cyklu pojawia się w ogłoszeniach duszpasterskich.