Przy parafii działa:

 

Dom Pielgrzyma

Dom Pielgrzyma znajduje się przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu (os. Bielany). Zapraszamy grupy zorganizowane , które mogą na miejscu przeżywać np. rekolekcje lub dni skupienia (do dyspozycji jest sala konferencyjna i kaplica).  Przyjmujemy też grupy szkolne, pielgrzymkowe, które przyjeżdżają do Torunia w celach turystycznych. Na życzenie grup, chcących pozwiedzać nasze piękne, zabytkowe miasto, udostępniamy kontakt z przewodnikiem. Posiadamy własną jadalnię, oraz salę w której można zorganizować rodzinne uroczystości, takie jak: rocznice, stypy, chrzty, komunie św. Mile widziani są również goście indywidualni. Dom Pielgrzyma otwarty jest przez cały rok (wyłączając okresy świąteczne). Możliwość rezerwacji trwa przez całą dobę. Czas pobytu liczy się od 14  godziny w dniu przyjazdu, do 9 rano w dniu wyjazdu.

 

Ruchoma szopka

W okresie Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich wiernych, a w szczególności dzieci, do odwiedzenia ruchomej szopki (wejście A podziemi). Ruchomą szopkę wykonał o. Czesław Kudroń. Inauguracja tej szopki nastąpiła w oryginalny sposób - jej początkiem były kukiełkowe jasełka dla dzieci wystawione 12 stycznia 1953 roku.

 

Punkt pomocy charytatywnej

Przy parafii działa Grupa charytatywna, która animuje wszystkich do wzajemnej pomocy. Punkt charytatywny czynny jest: w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00-9.00 (z wyjątkiem licpa i sierpnia oraz okresów świątecznych).

 

 na których wyrysowane są poszczególne rejony kraju oraz obrazki rodzajowe. Z Kazachstanu pochodzą charakterystyczne dla tego rejonu czapeczki noszone przez mężczyzn, ofiarowane do Muzeum przez ojców pracujących w Pietropawłowsku. W Muzeum znajdują się również liczne pamiątki z Rosji, gdzie znajdują się cztery placówki, w których pracują Redemptoryści - w Orsku, Orenburgu, Prokopiewsku i Kemerowie.

 

Fundacja św. Gerarda

Powstała w 2013 roku Fundacja św. Gerarda podjęła się m.in. poprowadzenia kawiarni i księgarni przy parafii. Czynna jest w niedzielę w godz. 10:30 -14:00.

 

Strona kawiarni: www.malepodroze.com.pl