Projekt umieszczenia obrazu Miłosierdzia Bożego

Po zakończeniu malowania świątyni we wrześniu 2017 roku znajdujący się przedtem w jednej z wnęk kościoła obraz Miłosierdzia Bożego nie wrócił na swoje miejsce. Wielu to zauważyło. Wielu również wyrażało pragnienie, aby obraz Miłosierdzia Bożego wrócił na dawne miejsce. Wydawało się jednak, że dotychczasowy sposób jego ekspozycji na drewnianym stelażu nie był właściwy. W związku z tym zostały podjęte prace nad znalezieniem innego sposobu umieszczenia obrazu Miłosierdzia Bożego w kościele.

Owocem tych prac jest projekt, który prezentuje wizualizacja. Niestety obraz, który dotychczas znajdował się w świątyni, nie może wrócić, gdyż jest zbyt duży. Przedstawiana propozycja zakłada namalowanie nowego obrazu Miłosierdzia Bożego w wersji „łagiewnickiej” (pomimo, że niektórzy sugerowali wykonanie obrazu w wersji „wileńskiej”) i umieszczenie go na ścianie w odpowiednio przygotowanej wnęce (ok. 15 cm głębokości). Kształt wnęki będzie nawiązywał do architektury kościoła, w niczym jej nie zakłócając. Wnęka pozwoli na odpowiednie doświetlenie obrazu. Autorowi projektu p. prof. Markowi Szaremu pozostawimy decyzję dotyczącą kształtu obrazu (w wersji prostokątnej czy w wersji z kolistym zakończeniem od góry). Obecnie przedstawiamy aż sześć różnych w szczegółach koncepcji umieszczenia obrazu Miłosierdzia Bożego.

Propozycję tę poddajemy konsultacji z parafianami. Wszelkie spostrzeżenia prosimy zgłaszać w terminie do niedzieli 4 marca włącznie.