10-lecie Klubu Seniora w parafii

Minęło już 10 lat istnienia Klubu Seniora przy naszej parafii! Najpierw miała miejsce Msza św. dziękczynna o godz. 12.30. Oczywiście, członkowie Klubu Seniora objęli w liturgii funkcje lektorów. Przygotowali też okolicznościowe wezwania modlitwy wiernych, które dołączyli do wezwań zawartych w formularzu sakramentu chrztu św. (na tej samej Mszy św. odbywał się sakrament chrztu siedmiorga dzieci). W procesji darów przynieśli chleb i wino, a stosowny komentarz odczytała p. Teresa Ziemba. W ramach ogłoszeń duszpasterskich proboszcz parafii o. Wojciech Zagrodzki podziękował Klubowi Seniora za świadectwo zaangażowania jego członków w życie parafii. „To są ludzie – podkreślił – do tańca i do różańca”. Podziękował również duszpasterzom Klubu Seniora o. Benedyktowi Mądrzejewskiemu oraz o. Janowi Skórce, jak również wspomniał poprzedniego duszpasterza śp. o. Leszka Gajdę.

A po Mszy św. odbyło się wspólne świętowanie. Przybyło ponad 50 osób. Po powitaniu zgromadzonych przez p. Monikę Secler, przewodniczącą Klubu Seniora, życzenia w imieniu wspólnoty sióstr józefitek złożyła przełożona s. Damaris. Wśród obecnych znajdował się wraz z małżonką p. Andrzej Jeziorski, prezes Koła Parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – trudno się dziwić, skoro to właśnie w Stowarzyszeniu wyrosła myśl o utworzeniu Klubu Seniora przy parafii. Następnie historię początków Klubu Seniora przypomniała p. Halina Mazurek. W międzyczasie na przygotowanych stołach pojawiły się smakowite dania – zasługa p. Bogusi i zespołu osób pomagających. W pewnym momencie, kiedy p. Monika Secler podsumowała dziesięcioletnią działalność, okazało się, że dorobek Klubu Seniora jest rzeczywiście imponujący: ponad 400 spotkań, 80 zaproszonych gości, kilkadziesiąt wspólnych wyjazdów i pielgrzymek... – to tylko niektóre zauważone formy. Wkrótce potem na salę wjechał wielki tort, który został przygotowany przez p. Władysławę Sylwisty. Świętowanie trwało do późnych godzin popołudniowych.

To wspaniałe, że istnieje takie miejsce przy parafii, gdzie mogą gromadzić się seniorzy, by nie tylko wspólnie spędzać czas, ale również być dla siebie nawzajem podporą i umocnieniem w dźwiganiu trudności tego wcale niełatwego okresu życia, który jednak może być czasem przeżywanym pięknie. Niech świadczą o tym słowa hymnu Klubu Seniora, który został uroczyście odśpiewany. Zapraszamy innych seniorów, którzy chcieliby dołączyć: spotkania odbywają się w soboty o godz. 16.00.

 

Hymn Klubu Seniora