OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18.04.2021

III NIEDZIELA WIELKANOCY

wersja do wydruku (pdf)

 

 1. Niedziela Biblijna: Dzisiaj, w III niedzielę wielkanocną, obchodzimy Niedzielę Biblijną. Zachęcamy, aby każdy w nadchodzącym tygodniu codziennie odczytał dowolny fragment Biblii.

 2. Rok św. Józefa: W związku z Rokiem św. Józefa proponujemy comiesięczne nabożeństwa z katechezą o duchowości chrześcijańskiej inspirowane osobą św. Józefa. Najbliższe odbędzie się w nadchodzącym tygodniu we wtorek, 20 kwietnia ok. godz. 18.45 (po Mszy św. wieczornej). Udział w katechezie wiąże się z możliwością przyjęcia odpustu zupełnego. Kolejne będą się odbywały w trzeci wtorek miesiąca ok. godz. 18.45 (po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00) (z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych): 18 maja, 15 czerwca, 21 września, 19 października, 16 listopada.

 3. Orzeczenie nieważności małżeństwa: Niektórzy zastanawiają się, czy poddać swoje małżeństwo, które uległo rozkładowi, ocenie Kościoła i rozpocząć proces sądowego orzeczenia nieważności małżeństwa. Kiedy można, a kiedy nie należy takiego procesu rozpoczynać? Jakie mogą być powody orzeczenia nieważności małżeństwa? Co to jest separacja kościelna? W czwartek, 22 kwietnia o godz. 18.45 w kościele spotkanie z obrońcą węzła małżeńskiego Sądu Biskupiego nt. orzeczenia nieważności małżeństwa. Spotkanie poprowadzi ks. Paweł Kołatka.

 4. Peregrynacja obrazu Świętej Rodziny (św. Józefa Kaliskiego) w parafiach Diecezji Toruńskiej rozpocznie się w sobotę, 1 maja w tutejszej parafii św. Józefa w Toruniu. Uroczystość przyjęcia ikony odbędzie o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej odbędzie się Msza św., której będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel (w tym dniu intencje Mszy św. z godz. 18.00 będą odprawione o godz. 17.00). Doba peregrynacji będzie przeżywana jako Parafialny Dzień Skupienia dla Małżeństw i Rodzin pod hasłem: „Żyć jak Święta Rodzina”. Po Mszy św. rozpocznie się czas czuwania i modlitwy, której kulminacyjnym punktem będzie Nabożeństwo Pokutne dla małżonków o godz. 20.30, do udziału w którym już teraz zapraszamy. Szczegółowy program doby nawiedzenia będzie podany w przyszłą niedzielę.

 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa godz. 8.00 i 18.00, przed nowenną Godzinki do MBNP rozpoczną się o godz. 17.30.

 6. Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, przypada w najbliższy piątek, 23 kwietnia (w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

W tym dniu imieniny obchodzą m.in. redemptoryści o. Wojciech Zagrodzki i o. Wojciech Bieszke. Ponadto w nadchodzącym tygodniu imieniny obchodzą o. Grzegorz Gut (24 kwietnia) i o. Jarosław Krawczyk (25 kwietnia). Msza św. w intencji solenizantów odbędzie się w piątek 23 kwietnia o godz. 18.00. Wszystkim solenizantom tygodnia wraz z modlitwą przekazujemy życzenia Bożego błogosławieństwa w podejmowanych zadaniach.

 1. Taca na remont kościoła: Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na prace przy naszym kościele. W ostatnim czasie nasza „kasa remontowa” wzrosła o kwotę 12.548 zł (taca z dnia 11.04.2021: 10.710 zł; konto bankowe: 1.238 zł; wpłaty w gotówce: 400 zł; skarbonka: 200 zł).

 2. Epidemia: Wiemy, że została podtrzymana decyzja o limicie osób w świątyni (1,5 m odstępu oraz 1 osoba na 20m2). Przypominamy, że w świątyni mamy do dyspozycji wiele krzeseł składanych oraz dużo przestrzeni na balkonach kościoła. Prosimy o zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy rodzinami w kościele i zajmowanie miejsc w taki sposób, aby uniknąć gromadzenia się w zbyt bliskiej odległości od innych rodzin.

Zachęcamy do modlitwy, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez cały kwiecień jedna z intencji Mszy św. w środy po porannej nowennie będzie ofiarowana w intencji „o zatrzymanie epidemii”. Przypominamy, że pragnący przyjąć Komunię św. na rękę ze względów bezpieczeństwa sanitarnego, podchodzą w pierwszej kolejności w nawie środkowej kościoła w rzędzie po lewej ręce od strony kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

 1. Malowanie kościoła: W minionym tygodniu zostało zakończone malowanie niektórych ścian kościoła zabrudzonych od centralnego ogrzewania.

 2. Taca na WSD Tuchów: Taca zbierana w przyszłą niedzielę, 25 kwietnia, jako Niedzielę Modlitw o Powołania, będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów w Tuchowie.

 3. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest do nabycia w zakrystii (6 zł). Oto niektóre tematy:

  1. Co się dzieje na polskich uczelniach? Niektórzy – w ramach walki z rzekomą homofobią i w imię tolerancji – ograniczają wolność słowa naukowcom. Dlaczego tak się dzieje?

  2. Ekspert w zakresie procesów kanonizacyjnych w specjalnym wywiadzie dla „Niedzieli” opowiada, kto z Polaków może zostać wkrótce ogłoszony świętym lub błogosławionym. Wyjaśnia też, jak bada się cuda, które otwierają drogę na ołtarze.

  3. Regularne czytanie dzieciom jest kluczowe dla ich rozwoju, przekonują naukowcy i lekarze. 6 minut czytania obniża poziom stresu nawet o 60%. Niestety, Polacy czytają coraz mniej. Zaledwie 39% deklaruje przeczytanie przynajmniej 1 książki w roku. „Niedziela” podpowiada, co zrobić, by więcej czytać i to z przyjemnością.

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH

 1. Spis powszechny: Byliśmy proszeni o przypomnienie o trwającym od 1 kwietnia do 30 czerwca Narodowym Spisie Powszechnym. Więcej informacji w gablocie i na stronie https://spis.gov.pl/ oraz na stronie Diecezji Toruńskiej https://diecezja-torun.pl/.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Grzegorz Łukiewski, ul. Szosa Okrężna, 62 lata

+ Zbigniew Gierad, ul. Jaroczyńskiego, 71 lat

+ Zofia Tomala, ul. Gagarina, 85 lat

+ Jerzy Wilczewski z Morąga, 82 lata

+ Henryk Ciechacki, ul. Fałata, 63 lata

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia duszpasterskie - Archiwum
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 11.04.2021 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
2021-04-11
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 11.04.2021 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO wersja do wydruku (pdf)   Uroczystość Miłosierdzia Bożego: obchodzona dzisiaj uroczystość Miłosierdzia Bożego otwiera Tydzień Miłosierdzia. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia Msza św. o godz. 15.00. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Caritas Diecezji Toruńskiej. Ofiary te można również składać do skarbony umieszczonej na pierwszym stopniu prezbiterium. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu: Nowenna do Matki Bożej...
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ARCHIWUM PDF
2020-01-01
Ogłoszenia duszpasterskie archiwalne   18 kwietnia 2021 11 kwietnia 2021 4 kwietnia 2021 28 marca 2021 21 marca 2021 14 marca 2021 7 marca 2021 28 lutego 2021 21 lutego 2021 14 lutego 2021 7 lutego 2021   Ogłoszenia są w formacie pdf.