OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.09.2021

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 

wersja do druku (pdf)

 

 1. Nabożeństwo ku czci św. Józefa Po wakacyjnej przerwie wracamy do comiesięcznych nabożeństw ku czci św. Józefa w trwającym Roku św. Józefa. Kolejne odbędzie się w najbliższy wtorek 21 września po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Udział w nabożeństwie wiąże się z możliwością przyjęcia odpustu zupełnego. Kolejne: 19 października i 16 listopada.

 2. Kurs przedmałżeński: Informujemy, że pierwsza w tym roku akademickim edycja katechez przedmałżeńskich (zwanych potocznie „kursem przedmałżeńskim”) rozpocznie się 23 października. Parafia św. Józefa proponuje dwie formy przygotowania bezpośredniego do sakramentu małżeństwa: 1. Spotkania dla narzeczonych (9 spotkań w niedzielne popołudnia, rozpoczęcie w październiku); 2. Katechezy przedmałżeńskie (2 bloki spotkań w ciągu dwóch sobót). Zgodnie z instrukcją Biskupa Toruńskiego wykluczona została możliwość przeżycia katechez przedmałżeńskich w ciągu jednego weekendu. Poniżej podajemy terminy katechez:

Blok spotkań A: 23 października, 27 listopada

Blok spotkań B: 6 listopada, 11 grudnia

Zgłoszenia i więcej szczegółów w sekretariacie parafii.

 1. Duszpasterstwo młodzieży proponuje:

  1. Bierzmowanie 2022: Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii dla młodzieży z I szkoły średniej. Zapraszamy również młodzież z klas II i III szkoły średniej, która jeszcze do bierzmowania nie przystąpiła. Zgłoszenia kandydatów będą miały miejsce podczas spotkań indywidualnych w najbliższą oraz przyszłą środę i czwartek (22-23 oraz 29-30 września) w godz. 19.00-20.30 w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia będzie przyjmował duszpasterz młodzieży o. Paweł Głodowicz. Podczas tych spotkań zostaną przekazane bliższe informacje.

  2. Niedzielna Msza św. dla młodzieży: Młodzież szkół średnich, jak również z klas 7. i 8. szkół podstawowych zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 w Kaplicy Szkolnej (wejście E) w każdą niedzielę z wyjątkiem ferii szkolnych.

  3. Wspólnota młodzieży „Scala”: „Scala” jest wspólnotą dla młodzieży od klasy 7. szkoły podstawowej aż po maturę. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 (po Mszy św. w kościele o godz. 18.00).

 2. Duszpasterstwo dzieci proponuje:

  1. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas I i II: Rodziców dzieci klas I i II szkół podstawowych zapraszamy na krótkie spotkanie w niedzielę, 26 września, po Mszy Świętej o godzinie 11:00 w kościele. Spotkanie jest próbą wdrożenia w życie „Wskazań Konferencji Episkopatu Polski dotyczących przygotowania dzieci do przyjęcia i przeżywania sakramentu pokuty i pojednania oraz Pierwszej Komunii Świętej”.

  2. Różaniec dla dzieci: Wszystkie dzieci chcące wspólnie z innymi modlić się za swoich rodziców zachęcamy do zapisania się do Róż Dzieci. Udział w tej wspólnocie polega na odmówieniu każdego dnia jednej dziesiątki różańca w intencji rodziców. Uroczyste przyjęcie nowych członków nastąpi na początku października. Zapisy u s. Nikodemy.

  3. Muzycy w scholi dziecięcej: Dzieci, które grają na różnych instrumentach i chciałyby swoim talentem przysłużyć się w scholi „Promyki Maryi” do uwielbienia Pana Boga zapraszamy do nawiązania kontaktu z s. Nikodemą.

 3. Płyty sióstr redemptorystek: Siostry redemptorystki przygotowały płytę z nagraniami pieśni opracowanymi w oparciu o pisma założycielki zgromadzenia bł. Marii Celeste Crostarosy. Płyty z nagraniami są do nabycia w zakrystii kościoła w cenie 20 zł.

 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa godz. 8.00 i 18.00, przed nowenną Godzinki do św. Józefa, które rozpoczną się o godz. 17.30.

 5. „Kasa” na prace remontowe przy kościele: Bóg zapłać za ofiary złożone na prace przy naszym kościele. W ostatnim czasie nasza „kasa remontowa” wzrosła o kwotę 15.752 zł (taca z dnia 12.09.2021: 13.421 zł; konto bankowe: 301 zł; wpłaty w gotówce: 1 080 zł; skarbona 950 zł).

 6. Tygodnik „Niedziela: W nowym numerze tygodnika „Niedziela” (jest do nabycia w zakrystii kościoła w cenie 6 zł) znajdziemy m.in.:

  1. Zanim zadzwonisz do egzorcysty… [ks. Jarosław Kaźmierczak]. W Polsce jest zarejestrowanych ok. 15 tys. firm zajmujących się przepowiadaniem przyszłości oraz ponad 100 tys. wróżek i jasnowidzów. To wszystko rodzi realne zagrożenia i problemy duchowe. O tym jakie mamy sposoby walki ze złem i radzenia sobie w chwilach realnych duchowych zagrożeń, podpowiada ks. Jarosław Kaźmierczak.

  2. Boży wojownik [z br. Wojciechem Czywczyńskim rozmawia Ireneusz Korpyś]. O walce Ojca Pio z szatanem, kierownictwie duchowym oraz o tym, jak stygmatyk może nas inspirować do odkrywania wiary i pokonywania przeciwności losu, opowiada br. Wojciech Czywczyński, kapucyn.

  3. Synodalność? Tego chce Pan od swojego Kościoła [Tomasz Musiał]. W Watykanie przedstawiono Dokument Przygotowawczy XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Co znalazło się w tym dokumencie? Jakie kierunki zmian są proponowane? Czy synod będzie epokowym wydarzeniem wKościele? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w najnowszej „Niedzieli”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Wiera Erdman, ul. św. A. Boboli, 85 lat

+ Stanisław Połchowski, ul. Szosa Okrężna, 91 lat

+ Paweł Słupski, ul. Fałata, 41 lat

+ Roman Mazur z Sulejówka, 92 lata

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Ogłoszenia duszpasterskie - Archiwum
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.09.2021 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
2021-09-12
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.09.2021 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA   wersja do druku (pdf) ​ Beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej, która ma się dokonać w dniu dzisiejszym, przyjmujemy z wielką radością. Postać kard. Wyszyńskiego jest tak ważna w najnowszej historii Polski, głęboko znaczy naszą teraźniejszość, że nie wolno nam obojętnie przejść obok wydarzenia jego beatyfikacji. Zachęcamy do uczestniczenia w beatyfikacji za pośrednictwem dostępnych transmisji telewizyjnych. Zbiórka na Bazylikę Grobu Bożego w...
Archiwum ogłoszeń
2021-07-01
Archiwum ogłoszeń 19 września 2021 12 września 2021 5 września 2021 29 sierpnia 2021 22 sierpnia 2021 15 sierpnia 2021 8 sierpnia 2021 1 sierpnia 2021 25 lipca 2021 18 lipca 2021 11 lipca 2021 4 lipca 2021