OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.05.2022

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
 

wersja do druku (pdf)

 

 1. Wniebowstąpienie Pańskie: Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, ostatni dzień okresu wielkanocnego.

 2. Neoprezbiterzy: W najbliższy czwartek, 2 czerwca będziemy gościć neoprezbiterów Diecezji Toruńskiej, którzy przyjęli święcenia kapłańskie w sobotę, 28 maja. Wygłoszą słowo Boże podczas Mszy św. o godz. 7.00. Polecamy ich Waszej modlitwie.

 3. Pożegnanie o. Jońcy: Wraz z początkiem czerwca do nowych zadań w Prowincji został przeznaczony o. Tomasz Jońca. Dziękujemy Mu za ofiarną, cichą posługę i życzymy, by Matka Boża Nieustającej Pomocy i św. Józef wypraszali obfitość darów. Msza św. w Jego intencji jutro, w poniedziałek, o godzinie 7.00.

 4. Nabożeństwa majowe: ostatnie w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30.

 5. Nabożeństwa czerwcowe: Od czwartku, 2 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe – będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

 6. Wojna na Ukrainie: Cały czas zachęcamy do wytrwałej modlitwy o pokój na Ukrainie oraz o nawrócenie. Codziennie modlimy się w tych intencjach śpiewem Suplikacji, a także modlitwą do św. Michała Archanioła – patrona Ukrainy. Zachęcamy do włączenia tych intencji do swojej modlitwy indywidualnej.

 7. Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę: Akademicka Grupa Żółta zaprasza do udziału w II rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 1-4 lipca 2022 r. Zgłoszenia należy dokonać w terminie do 10 czerwca przez formularz internetowy, dostępny na stronie parafii. Koszt 230 zł (lub 300 zł z wybraną opcją powrotu autobusem do Torunia).

Dla osób, które nigdy nie były na pielgrzymce rowerowej, a chcące dowiedzieć się więcej i zobaczyć jak to wygląda, organizujemy spotkanie zapoznawcze w przyszłą niedzielę, 5 czerwca o godz Bliższe informacje: o. Adam Dudek, osobiście lub mailem: pielgrzymkarowerowatorun@gmail.com.

 1. Pielgrzymka Żywego Różańca i Róż Rodziców: Pielgrzymka Żywego Różańca i Róż Rodziców na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 4 czerwca. Zapisy w zakrystii. Duchowym przewodnikiem będzie o. Paweł Orzeł.

 2. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Pielgrzymka na spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze wyruszy o 5.00 rano z parkingu przy kościele w niedzielę, 10 lipca, (koszt 110 zł). Zapisy tel. 602-215-448 oraz w zakrystii.

 3. Spotkania o literaturze i sztuce: Akcja Katolicka rozpoczyna cykl spotkań otwartych poświęconych literaturze i sztuce. Najbliższe spotkanie odbędzie się 6 czerwca, w poniedziałek po wieczornej mszy św. w Kaplicy Szkolnej. Temat: Spotkanie z Norwidem. Spotkanie poprowadzi dr Joanna Wnuczyńska. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza uczniów i studentów.

 4. Spotkanie rodzin redemptorystów: W przyszłą niedzielę, 5 czerwca, Eucharystią o godz. 9.30 rozpocznie się doroczne, jednodniowe spotkanie rodzin redemptorystów w Toruniu. Serdecznie zapraszamy członków rodzin naszych współbraci do udziału.

 5. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

 • Spotkanie dla katechetów uczących w szkołach średnich i podstawowych na terenie naszej parafii: wtorek, 31 maja, godz. 19.00 w sali Pustelnik,

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa godz. 8.00 i 18.00, przed nowenną Godzinki do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczną się o godz. 17.30,

 • Adoracja w intencji powołań: czwartek, godz. 18.45 (po Mszy św. wieczornej),

 • Klub Seniora: sobota, 4 czerwca o godz. 15.00 w sali Pustelnik,

 • Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca: po Mszy św. o godz. 8.00,

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca: niedziela, 5 czerwca po Mszy św. o godz. 12.30.

 1. Pierwszy piątek – chorzy: W rozpoczynającym się tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca, w tych dniach kapłani udadzą się do chorych. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, spowiedź od 16.00.

 2. Imieniny: 3 czerwca o. Leszek Kapusta; o. Leszek Mitoraj (wspólnota przy ul. Starotoruńskiej)

 3. Obraz Matki Bożej Ludzi Pracy: Informujemy, że w sobotę, 11 czerwca w naszej świątyni przyjmiemy obraz Matki Bożej Ludzi Pracy. Obraz ten peregrynuje do różnych świątyń polskich z inicjatywy Solidarności. Więcej informacji i kontakt: ks. prał. Józef Nowakowski

 4. Zbiórka elektrośmieci: czwartek, 2 czerwca o godz. 13.00. Elektrośmieci można składać przy Domu Zakonnym od strony ul. Grunwaldzka w czwartek, 2 czerwca w godz. 7.00-12.00. Projekt realizowany jest w porozumieniu z Przewodniczącym Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy. Na końcu ogłoszeń i ulotkach znajduje się wykaz sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce.

 5. Broszury edukacyjne dla rodziców: Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania przygotowała dwie broszury edukacyjne dla rodziców:

a. Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności. Praktyczny poradnik dla rodziców.

b. Nastolatki w wirtualnym tunelu. Poradnik dla rodziców.

Można je znaleźć w przedsionku kościoła.

 1. Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży: Serdecznie zapraszamy młodzież na rekolekcje powołaniowe u redemptorystów.

  1. Tuchów: 20-23 czerwca 2022 r. (dla maturzystów i kandydatów); 13-15 sierpnia 2022 r. (dla maturzystów i kandydatów); 11-15 lipca 2022 r. (od 7 klasy szkoły podstawowej)

  2. Kraków: 30 lipca – 3 sierpnia 2022 r. (od 7 klasy szkoły podstawowej)

  3. Kościelisko: 18-22 lipca 2022 r. (szkoła średnia)

  4. Bardo: 8-12 sierpnia 2022 r. (od 7 klasy szkoły podstawowej)

Zapisy i informacje: o. Szczepan Hebda CSsR, , tel. 504-298-710.

 1. Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka: Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie organizuje w dniach 16-19 czerwca 2022 r. rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Zapraszamy wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia, pomocy, niezależnie od tego, kiedy i w jakich okolicznościach nastąpiła śmierć dziecka. Rekolekcje są otwarte także dla osób niebędących na co dzień blisko Kościoła. W trakcie rekolekcji będzie możliwość skorzystania z indywidualnej rozmowy duszpasterskiej lub psychologicznej. Więcej informacji na plakacie. Zapisy poprzez formularz dostępny na stronie www.torun.oaza.pl.

 2. Rekolekcje liturgiczne: Zapraszamy na rekolekcje liturgiczne Mysterium fidei, których plan opierać się będzie na starannie przygotowanych celebracjach Liturgii Godzin oraz Eucharystii, będą się odbywać w dniach 25-26 czerwca w Centrum Dialogu w Toruniu. Wśród prelegentów głoszących konferencje będą ks. Bp Andrzej Suski czy ks. dr Krzysztof Porosło. Zapisy do 8 czerwca. Więcej informacji na stronie www.liturgia.umk.pl oraz na profilu na Facebooku.

 3. Tygodnik „Niedziela”: W zakrystii jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (8 zł).

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Marian Puczyński, ul. Gagarina, 87 lat

+ Alfred Szala, ul. Miła, 62 lata

+ Jolanta Wojtyra, ul. Fałata, 68 lat

+ Czesława Pliszczyńska-Zielińska, ul. Bema, 84 lata

+ Jadwiga Sobol, ul. Porzeczkowa, 70 lat

+ Gertruda Kossakowska, ul. Malinowa, 87 lat

+ Honorata Pypno, ul. Gagarina

+ Jadwiga Łapacz, ul. Gagarina, 83 lata

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Prezentacja numeru 22 z datą 29 maja 2022 r.

 

Temat numeru: Jedyna taka broń

Temat Różańca pojawia się na łamach „Niedzieli” nierzadko, tym razem jednak powód jest szczególny – odbywający się w dniach 3-4 czerwca II Ogólnopolski Kongres Różańcowy i coroczna, już 10. pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Z tej racji wyjaśniamy, co takiego wyjątkowego jest w tej modlitwie, która dla jednych jest codzienną praktyką, a innym sprawia spore trudności.

 

Różańcowe cuda [Ireneusz Korpyś]

O sile Różańca i jego znaczeniu w życiu opowiadają osoby, które doświadczyły tego, jak wielką moc ma ta modlitwa kontemplacyjna. Mówią, czym jest dla nich Różaniec, jak zmienił ich życie i jakie cuda dzięki niemu wymodlili.

 

Więcej wiemy i rozumiemy [Bogdan Kędziora]

Dokument „Szklany dom” rzeczowo odpiera stawiane Janowi Pawłowi II zarzuty formułowane przez środowiska, które nadużywają faktów związanych z przestępstwami pedofilii w Kościele. W najnowszej „Niedzieli” zamieszczamy komentarz do tego dokumentu.

 

Nuda? nigdy w życiu! [Magda Nowak]

Kim są zakonnice XXI wieku? Jak wygląda ich życie, nie tylko w klasztornych murach? Czy oby na pewno tchnie nudą? W najnowszym numerze „Niedzieli” obalamy stereotypy o zakonnicach.

 

Myśli prawem chronione [z Pawłem Kurcmanem rozmawia Katarzyna Woynarowska]

Wokół nas coraz więcej nowych rozwiązań, wynalazków czy koncepcji, które ułatwiają, a nawet ratują życie. Rośnie też ryzyko naruszenia praw ich twórców. Jak się chronić przed taką „kradzieżą myśli” i jak samemu jej się nie dopuścić? Na to pytanie odpowiada wiceprezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

 

100 dni wojny [Artur Stelmasiak]

Ponad 3 miesiące trwa wojna na Ukrainie, a Rosja nadal nie zdobyła żadnego celu strategicznego ani nie osiągnęła większych celów taktycznych. Odpowiadamy na pytanie: dlaczego imperialna Moskwa przegrywa politycznie, gospodarczo, a nawet militarnie?

 

Eko po Bożemu [z ks. Zbigniewem Kucharskim rozmawia Artur Stelmasiak]

Czy Kościół potrzebuje edukacji ekologicznej? Czy Kościołowi i środowiskom

konserwatywnym ekologia została odebrana przez różne środowiska lewicowe? Jak zaradzić temu, by zwierzęta i natura nie stały się ważniejsze od człowieka? Na te pytania odpowiada sekretarz Zespołu „Laudato si’” przy Radzie ds. Społecznych przy KEP.

 

Jak się dogadać? [Wojciech Wierzejski]

Dobra rozmowa to umiejętność słuchania – nie byle jakiego, ale uważnego, świadomego i otwartego na drugą osobę. Jak rozmawiać, żeby wzajemnie się nie ranić, ale też nie bagatelizować problemów, by nasze rozmowy przynosiły dobry efekt? Rad udziela ekspert.

 


 

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce:

Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:

1. Wielkogabarytowe urządzenia chłodzące

2. Chłodziarki, zamrażarki

3. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do chłodzenia, konserwowania i przechowywania żywności

4. Pralki, suszarki do ubrań

5. Urządzenia kuchenne, w tym kuchenki, zmywarki

6. Piece elektryczne

7. Elektryczne płyty grzejne

8. Mikrofalówki

9. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do gotowania i innego typu przetwarzania żywności

10. Elektryczne urządzenia grzejne

11. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do ogrzewania pomieszczeń, łóżek, mebli wypoczynkowych

12. Wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne

 

Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

1. Odkurzacze, zamiatacze do dywanów oraz pozostałe urządzenia czyszczące

2. Maszyny do szycia, urządzenia używane do szycia, dziania, tkania i innego typu przetwarzania wyrobów włókienniczych

3. Żelazka, urządzenia do prasowania, maglowania i pozostałe urządzenia służące do pielęgnacji ubrań

4. Tostery, frytkownice

5. Rozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań

6. Noże elektryczne

7. Urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała

8. Zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu

9. Wagi

10. Pozostałe małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

 

Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny

1. Komputery duże stacjonarne, stacje robocze

2. Jednostki drukujące, drukarki

3. Komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura

4. Laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura oraz notebooki

5. Puste cartridge do drukarek

6. Notepady

7. Sprzęt kopiujący

8. Elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania

9. Kalkulatory kieszonkowe i biurowe

10. Pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną

11. Terminale i systemy użytkownika

12. Faksy, telefaksy13. Telefony (bezprzewodowe,komórkowe) automaty telefoniczne

14. Systemy zgłoszeniowe/sekretarki automatyczne

15. Pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii telekomunikacyjnej

 

Sprzęt audiowizualny

1. Odbiorniki radiowe

2. Odbiorniki telewizyjne

3. Kamery video (sprzęt video)

4. Sprzęt hi-fi

5. Instrumenty muzyczne, wzmacniacze dźwięku

6. Pozostałe produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku lub obrazów, w tym sygnałów, lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu inne niż telekomunikacyjne

 

Narzędzia elektryczne i elektroniczne

1. Wiertarki, piły

2. Narzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania lub usuwania nitów, gwoździ lub śrub

3. Narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań

4. Narzędzia do rozpylania

5. Kosiarki i inne narzędzia służące do prac ogrodowych

6. Pozostałe narzędzia elektryczne i elektroniczne

 

Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy

1. Kolejki elektryczne lub tory wyścigowe

2. Kieszonkowe konsole do gier video, gry video

3. Sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi

4. Zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym

 

Przyrządy do nadzoru i kontroli

1. Czujniki dymu

2. Regulatory ciepła

3. Termostaty

4. Urządzenia pomiarowe używane w gospodarstwie domowym

 

Automaty do wydawania

1. Automaty do wydawania napojów gorących

2. Automaty do wydawania butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami

3. Automaty do wydawania produktów stałych

4. Automaty do wydawania pieniędzy - bankomaty

5. Inne wydające wszelkiego rodzaju produkty

 

Baterie i akumulatory

1. Baterie i akumulatory ołowiowe

2. Baterie i akumulatory niklowo-kadmowe

3. Baterie alkaliczne

 

Ogłoszenia duszpasterskie - Archiwum
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.05.2022 VI NIEDZIELA WIELKANOCY
2022-05-22
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.05.2022 VI NIEDZIELA WIELKANOCY   wersja do druku (pdf)   Święcenia kapłańskie: Informujemy, że święcenia kapłańskie diakonów Diecezji Toruńskiej odbędą się w sobotę, 28 maja w Katedrze Toruńskiej o godz. 10.00. Przystąpi do nich czterech diakonów. Natomiast święcenia kapłańskie diakonów redemptorystów odbędą się w Tuchowie w sobotę, 11 czerwca. Przystąpi do nich sześciu diakonów. Wszystkich diakonów polecamy Waszej modlitwie. Dzień Matki: W nadchodzącym tygodniu w czwartek,...
Archiwum ogłoszeń
2021-07-01
 Archiwum ogłoszeń   29 maja 2022 22 maja 2022 15 maja 2022 8 maja 2022 1 maja 2022 24 kwietnia 2022 17 kwietnia 2022 10 kwietnia 2022 3 kwietnia 2022