OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.12.2022

II NIEDZIELA ADWENTU

wersja do druku (pdf)

 

 1. Pomoc Kościołowi na Wschodzie: Dzisiejszej niedzieli, 4 grudnia, jako drugiej niedzieli adwentu, jest obchodzony dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na ten cel. Odpowiedzialność za zbiórkę podjął Klub Seniora.

 2. Nabożeństwa adwentowe: Zapraszamy do udziału w nabożeństwach adwentowych. Roraty – codziennie o 6.00 rano. Po roratach młodzież akademicka zaprasza na śniadanie do sali duszpasterstwa akademickiego. Jutrznia – codziennie o 6.00 rano w Kaplicy Szkolnej (neokatechumenat). W czasie adwentu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Roraty dla dzieci: we wtorki i czwartki o godzinie 6.00 rano.

 3. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia: W najbliższy czwartek, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na modlitwę Akatystem ku czci Bogurodzicy po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.00. Prosimy zabrać ze sobą świece (zabezpieczone). Modlitwę poprowadzi chór Perpetuo Soccorso.

 4. Godzina Łaski: W czwartek, 8 grudnia odbędzie się nabożeństwo „Godzina łaski” o godz. 12.00. Źródła nabożeństwa wywodzą się z objawień z Montichiari (1946), które zostały uznane przez biskupa diecezji. Objawienia przynoszą słowa: Dzięki modlitwie w tej godzinie [tj. 8 grudnia godz. 12.00], ześlę wiele łask dla duszy i ciała. (…) Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask.

 5. Niepokalana – Patronka zgromadzenia: Maryja Niepokalana jest patronką redemptorystów, a także sióstr józefitek. Sprawę powołań do obydwu zgromadzeń powierzamy Waszej modlitwie.

 6. Rekolekcje adwentowe: Już za tydzień w niedzielę, 11 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe (potrwają do środy włącznie). Będzie im przewodniczył o. Sylwester Pactwa, redemptorysta z Tuchowa. Msze św. rekolekcyjne w dni powszednie poniedziałek-środa (12-14 grudnia) będą odprawiane o godz.: 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00 (duszpasterstwo akademickie).

 7. Opłatek dla parafii: W tym roku na spotkaniu opłatkowym zgromadzimy się razem jako wspólnota parafialna: wspólnoty i parafianie nie należący do wspólnot. Spotkanie opłatkowe odbędzie się w środę, 21 grudnia po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.15.

 8. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas: Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i sekretariacie parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne. W zakrystii są również do nabycia świece Caritas w cenie 10 zł i 20 zł.

 9. Katechumenat dorosłych: Dorosłych, którzy chcieliby przygotować się do sakramentów chrztu lub bierzmowania, zapraszamy jutro, tj. w poniedziałek, 5 grudnia na spotkanie katechumenatu dorosłych o godz. 19.00 w sali bł. Kaspra. Jeszcze jutro można dołączyć.

 10. Spotkania z literaturą i sztuką: W poniedziałek, 5 grudnia Akcja Katolicka po wieczornej Mszy św. organizuje prelekcję z cyklu „Spotkania z literaturą i sztuką”. Tematem będzie obraz Lucasa Cranacha „Madonna pod jodłami”. Spotkanie odbędzie się w Kaplicy Szkolnej i ma charakter otwarty – zapraszamy wszystkich chętnych. O obrazie będzie opowiadać p. Magda Gessek.

 11. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

 • Grupa św. Józefa: wtorek, 6 grudnia, godz. 15.00 Msza św. i dzielenie się słowem Bożym w sali Arka (zapraszamy nowych członków),

 • Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci: wtorek, 6 grudnia, Msza św., godz. 18.00,

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa godz. 8.00 i 18.00, przed nowenną Godzinki do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczną się o godz. 17.30,

 • Adoracja Wspólnoty Duchowej Adopcji: środa, 7 grudnia, godz. 17.00.

 1. „Misyjne ciasteczka” rozprowadza ruch Maitri: Dziś w niedzielę, 4 grudnia Ruch Maitri rozprowadza ręcznie wykonane „Misyjne ciasteczka” w godz. 7.00-14.00 (mogą stać się np. upominkiem na zbliżające się Mikołajki). Składane ofiary będą przekazane w całości na głodujące dzieci z Nepalu. Więcej: https://www.maitri.pl/projekt/posilek-nepal/

 2. Witamy o. Zbigniewa w Toruniu: Do wspólnoty redemptorystów w Toruniu dołączył o. Zbigniew Małolepszy, redemptorysta pracujący od ponad 30 lat w Brazylii. Przez kilka tygodni w Toruniu będzie się przygotowywał do podjęcia nowej misji w Afryce. Witamy i życzymy, by czas posługi w Toruniu przyniósł mu wiele dobrych owoców w pełnieniu przyszłych zadań.
 3. Imieniny: W piątek, 9 grudnia imieniny obchodzi m.in. redemptorysta o. Wiesław Pabian. Posługuje w hospicjum i w szpitalu psychiatrycznym jako kapelan. Ponadto podejmuje wiele odpowiedzialności wewnątrz wspólnoty zakonnej. Życzymy mu, by dobry Bóg obdarzył go zdrowiem i potrzebnymi darami do wypełnienia powierzonych zadań.

 4. Prace przy placu przy kościele: Oczekujemy na zakończenie prac przy wymianie kanalizacji, aby usprawnić dostęp do klasztoru i kancelarii (obecnie dostęp jest możliwy podczas nabożeństw przez zakrystię lub po kontakcie telefonicznym z furtą klasztoru: tel.: 56 654 47 62).

 5. Taca na remont kościoła: W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, jako drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel. W ostatnim czasie nasza „kasa remontowa” wzrosła o kwotę 17.311 zł (taca z dnia 13.11.2022: 16.391 zł ; konto bankowe: 420 zł; gotówka: 500 zł).

 6. Magnesy: Przypominamy, że w zakrystii kościoła są do nabycia magnesy z wizerunkiem kościoła – pamiątka z pobytu w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 7. Koncert kolęd zespołu Golec uOrkiestra: W sobotę, 14 stycznia 2023 w tutejszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra. Organizator: Agencja Artystyczna Tamada. Bilety w cenie 90 zł i 70 zł są do nabycia w zakrystii oraz w sekretariacie.

 8. Szopki Bożonarodzeniowe w Muzeum Diecezjalnym: Muzeum Diecezjalne w Toruniu zaprasza na wystawę Szopek Bożonarodzeniowych pt. „Gwiazda Zbawcę nam ogłasza” wykonanych przez Toruńskie Bractwo Belenistów. Wystawa będzie czynna od 10 grudnia do 15 stycznia 2023 r. Wernisaż odbędzie się 9 grudnia 2022 r., o godz. 17.30. Muzeum jest czynne od wtorku do piątku w godz. 10.00-16.00, w soboty i niedziele w godz. 12.00-16.00.

 9. Tygodnik „Niedziela”: W zakrystii jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (10 zł).

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Tadeusz Kamiński, ul. Reja, 87 lat

+ Mieczysława Nowicka, ul. św. A. Boboli, 76 lat

+ Genowefa Krajewska, ul. Czysta, 90 lat

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

W nowym numerze tygodnika „Niedziela” (numer 49 z datą 4 grudnia 2022 roku) znajdziemy m.in.:

Temat numeru: Z dzieckiem o Bogu. Krótki poradnik dla rodziców i dziadków

W jaki sposób przekazać dzieciom dobrą nowinę, że Bóg to wierny, kochający, sprawdzony i oddany Przyjaciel? Co zrobić, by zachęcić najmłodszych do wiary i modlitwy? Z tymi wyzwaniami, prędzej czy później, każdy rodzic będzie musiał się zmierzyć. Ekspert podpowiada, jak rodzice mogą przygotować się do tego zadania.

Przekonać nieprzekonanych do małżeństwa [Maria Fortuna-Sudor]

Młodzi ludzie coraz później decydują się na zawarcie sakramentu małżeństwa, a jeszcze później na potomstwo; żyją w niesakramentalnych związkach. Jak przekonać młode pokolenie do zakładania rodziny? Co wpływa na kształtowanie postaw promałżeńskich i prorodzinnych? Na te pytania odpowiadają eksperci.

Papież chce przyjechać do Kijowa [z abp. Mieczysławem Mokrzyckim rozmawia Krzysztof Tadej]

O codziennym życiu we Lwowie, pomocy Kościoła katolickiego dla uchodźców i ostatnich spotkaniach w Watykanie opowiada specjalnie dla „Niedzieli” Mieczysław Mokrzycki, arcybiskup metropolita lwowski.

Fakty czy pogłoski. W obronie św. Jana Pawła II [ks. Janusz Królikowski]

Dobrze się stało, że kard. Stanisław Dziwisz, w którego stronę w ostatnim czasie niesłusznie poleciało wiele „kamieni” medialnych, udzielił wywiadu, w którym zareagował na dziennikarskie pogłoski. Nasz publicysta wnikliwie komentuje to wydarzenie.

W ogniu represji [z Alessandro Monteduro rozmawia Włodzimierz Rędzioch]

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie bije na alarm: dziś chrześcijanie są prześladowani bardziej niż kiedykolwiek! Nowy raport o wolności religijnej na świecie w rozmowie z „Niedzielą” prezentuje dyrektor włoskiej sekcji papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Szkodzimy sobie i planecie [Piotr Filipczyk]

Ludzie coraz świadomiej podchodzą do kwestii zakupów i coraz częściej zwracają uwagę na to, co kupują i co jedzą. Czasami jednak, wybierając produkt teoretycznie bardziej „eko”, wyrządzają sobie większą krzywdę, niż gdyby zostali przy starych nawykach. Niestety, pośrednio szkodzą też środowisku.

W PREZENCIE

Do bieżącego numeru „Niedzieli” dołączamy atrakcyjne bezpłatne dodatki: kolorowanki dla dzieci, które uczą tradycji bożonarodzeniowych oraz broszurę z obrzędami i zwyczajami adwentowymi.

JUŻ ZA TYDZIEŃ KOLEJNE PREZENTY

W wydaniu „Niedzieli” na 11 grudnia zostanie zamieszczony bezpłatny dodatek „Katolik w państwie”, w którym odpowiadamy na pytania: Po co nam konkordat? Co katolik zyskuje na umowie z Watykanem? Jak inne państwa regulują stosunki z Watykanem?

„NIEDZIELA” POLECA „BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ”

W najnowszym numerze „Bliżej Życia z Wiarą”: historia rodziny, która przetrwała dzięki modlitwie, cuda za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli oraz porady, co robić, kiedy dziecko nie chce chodzić do kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie - Archiwum
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.11.2022 I NIEDZIELA ADWENTU
2022-11-27
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.11.2022 I NIEDZIELA ADWENTU wersja do druku (pdf)   Gość z Kazachstanu: Dzisiaj gościmy pośród nas o. Piotra Łachetę, redemptorystę pracującego w Pietropawłowsku w Kazachstanie. Witamy go bardzo serdecznie. On wygłosi w dniu dzisiejszym słowo Boże. Dzisiaj będziemy mogli złożyć swój dar na pomoc misjom redemptorystów w Kazachstanie. Po każdej Mszy św. o. Piotr, jak również osoby pomagające z Klubu Seniora, będą zbierali ofiary do puszek przy wyjściu głównym z kościoła. Adwent: Rozpoczynamy...
Archiwum ogłoszeń
2021-07-01
 Archiwum ogłoszeń   4 grudnia 2022 27 listopada 2022 20 listopada 2022 13 listopada 2022 6 listopada 2022 30 października 2022 23 października 2022 16 października 2022 9 października 2022 2 października 2022 25 września 2022 18 września 2022 11 września 2022 4 września 2022