Bierzmowanie

W ciągu ostatnich miesięcy młodzież naszej parafii oraz osoby dorosłe, poprzez uczestnictwo w cotygodniowych spotkaniach i konferencjach, Mszach Świętych oraz nabożeństwach, przygotowywały się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 30 marca, w sobotę miała miejsce ważna uroczystość, na którą z upragnieniem każdy z nas oczekiwał – moment zesłania Ducha Świętego na spragnione Bożej miłości serca, co dokonało się za pośrednictwem biskupa Andrzej Suskiego. Do sakramentu przystąpiło 96 osób. Całokształt grupy tworzyła młodzież z trzecich klas gimnazjalnych oraz szkół specjalnych 26 i 11, a także dorośli, którzy przygotowywali się w ramach katechumenatu. Oprawie liturgii towarzyszył śpiew w wykonaniu scholi dziecięcej.

Lecz bierzmowanie to dopiero początek... początek drogi z Jezusem i oficjalny koniec drogi samotnej, na którą nie zawsze chcieliśmy zaprosić Boga.

„Jego imię – potężna moc...” To fragment jednej z pieśni, która wybrzmiała podczas uroczystości. Ukierunkowuje ona nasze myśli i serca na to, jak wielki dar bierzmowani otrzymali i co będzie ich wielką mocą już na zawsze... Prosimy o modlitwę za naszą młodzież.