Dziękczynienie parafii za pontyfikat Jana Pawła II

W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w środę 22 października odbyło się dziękczynienie parafii za jego pontyfikat. Już od godz. 17.00 po kościele krzątał się p. Krzysztof Gouden, który podjął się odpowiedzialności za nagłośnienie i stronę techniczną całego przedsięwzięcia. Parafianie zgromadzili się licznie na nabożeństwie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczornej Mszy św. Podczas nowenny okolicznościowe słowo wygłosił o. Zbigniew Majewski. A po Mszy św. rozpoczął się koncert w wykonaniu chóru parafii św. Józefa.

Były pieśni i piosenki zaprezentowane w niezwykle oryginalnych aranżacjach. Stroną instrumentalną zajęli się: Michał Komorowski (pianino), Tomasz Cienkowski (gitara solowa) i Aleksander Molski (gitara basowa). Na monitorze w kościele pojawiały się obrazy i filmy przypominające postać Świętego. Kilkakrotnie zabrzmiał jego własny głos, kiedy odtworzono fragmenty wygłoszonych w Polsce homilii papieskich (znakomicie prezentacje multimedialne przygotował p. Dariusz Kowalski). A wszystkie pieśni były przeplatane słowami św. Jana Pawła II, które wspaniale recytowała p. Anna Szulc. Nie zabrakło również świadectw o łaskach uzyskanych za wstawiennictwem Świętego, podziękowań i próśb, do przygotowania których parafianie byli zachęcani od wielu tygodni, a odczytał je proboszcz parafii o. Wojciech Zagrodzki (były świadectwa o cudach uzdrowienia, o łasce spowiedzi, o uwolnieniu alkoholika od nałogu po lekturze książki „Przekroczyć próg nadziei”; były podziękowania a także prośby powierzane wstawiennictwu św. Jana Pawła II).

Kiedy koncert dobiegł końca, zgromadzeni gromkimi brawami wyrazili swoją wdzięczność. Uczestnicy podkreślali, że to nie był wyłącznie koncert. Uwagę zwracał jego modlitewny charakter. Podziękowanie dla chóru proboszcz parafii złożył na ręce p. Jacka Wojciechowskiego (managera chóru) oraz s. Nikodemy (dyrygentki chóru).

Po zasłonięciu obrazu Matki Bożej miało miejsce oddanie czci św. Janowi Pawłowi II przez ucałowanie jego relikwii, a każdy z obecnych otrzymał pamiątkowy obrazek.

 

Uroczystość można obejrzeć w wersji filmowej na stronie parafii pod tym adresem.