Jasełka w wykonaniu dzieci z „Calineczki”

Po przerwie świątecznej została wznowiona Msza św. dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, odprawiana w każdą niedzielę w Kaplicy Szkolnej o godz. 11.00. Już w chwili wejścia do Kaplicy Szkolnej można było rozpoznać, że tego dnia wydarzy się coś szczególnego; przecież nie można było ukryć stojącej w widocznym miejscu, tuż za ołtarzem dekoracji i dużej szopki, które dzień wcześniej zostały przywiezione i ustawione przez personel przedszkola „Calineczka”, znajdującego się na terenie naszej parafii (osiedle Działki św. Józefa).

Kiedy Msza św. dobiegła końca, na scenie pojawiła się grupa dzieci przedszkolnych przygotowanych do występu. W międzyczasie do zgromadzonych na sali ponad 150 osób dołączyli inni, gdyż dokładnie w tym samym momencie zakończyła się Msza św. dla dzieci szkolnych sprawowana w kościele.

Zanim jasełka się rozpoczęły, słowo powitania do wszystkich zgromadzonych skierował proboszcz parafii o. Wojciech Zagrodzki. Nie mogąc pozostać do końca, od razu podziękował dyrekcji przedszkola w osobie p. Marianny Kempary za kolejne jasełka na przestrzeni ostatnich wielu lat, które przedszkolaki z „Calineczki” wystawiają dla parafii w Kaplicy Szkolnej. Słowo uznania zostało skierowane również do p. Iwony Biedrowskiej i p. Marty Kempary, wychowawczyń tej grupy dzieci, które wzięły na siebie ciężar przygotowania całego przedstawienia. Podziękowanie popłynęło również w stronę s. Damaris, katechetki w przedszkolu „Calineczka”. Nade wszystko zaś podziękowania otrzymały dzieci, które wiele serca i trudu włożyły w przygotowanie jasełek. W tym momencie w podziękowania te włączyli się wszyscy obecni, którzy nagrodzili dzieci gromkimi brawami. Niespodziewanym gestem odpowiedziały dzieci z przedszkola „Calineczka”, które w dowód wdzięczności wręczyły ojcu proboszczowi bukiet kwiatów.

Następnie rozpoczęło się przedstawienie, w którym przeplatały się recytacje dzieci i śpiew kolęd. Niektórzy z sali włączali się we wspólne śpiewanie. Podziwiać można było doskonale wyćwiczoną przez dzieci choreografię przedstawienia, dzięki której młodzi artyści wiedzieli, w jaki sposób poruszać się po scenie. Uwagę zwracały dopracowane kostiumy, co pozwoliło z łatwością kojarzyć poszczególne postacie zbliżające się do nowonarodzonego Jezusa. Na zakończenie przedstawienia głos zabrał jeszcze duszpasterz dzieci o. Marcin Surga. A mali artyści z przedszkola „Calineczka” w nagrodę otrzymali cukierki, które przekazała im s. Damaris.

Dziękujemy dzieciom, które wszystkim zebranym przypomniały to wydarzenie, dla którego chrześcijanie na całym świecie gromadzili się w świątyniach na celebracjach związanych z okresem Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się, aby te jasełka mogły być przedstawione, a wśród nich również rodzicom tych dzieci, którzy z wielkim przejęciem i miłością wspierali swoje pociechy, uczestnicząc wcześniej razem z nimi we Mszy św. w Kaplicy Szkolnej.

Zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne razem z rodzicami na rodzinną Eucharystię do Kaplicy Szkolnej w każdą niedziele o godz. 11.00.