Jubileusze 50-lecia i więcej lat życia sakramentem małżeństwa

Stało się już tradycją parafii św. Józefa, że w ostatnią niedzielę kolejnych miesięcy podczas Mszy św. o godz. 9.30 świętowane są poszczególne rocznice życia sakramentem małżeństwa: 5-lecie i 10-lecie, 15-lecie i 20-lecie, 25-lecie itd. Jest to inicjatywa podjęta przed kilku laty przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy naszej parafii.

W słoneczną niedzielę 30 września nadszedł czas świętowania złotego jubileuszu sakramentu małżeństwa. Do złotych jubilatów (osiem małżeństw) dołączyli ci, którzy w życiu małżeńskim trwają już ponad pół wieku. Jedni świętowali 51. rocznicę sakramentu małżeństwa, inni 58. czy 59. rocznicę, a najstarsi stażem aż 61. rocznicę ślubu. Przed ołtarzem stanęło w sumie piętnaście par małżeńskich.

Na wstępie przewodniczący liturgii o. Jan Skórka (nota bene na prośbę jednego z uczestników liturgii, gdyż to on właśnie błogosławił jego małżeństwo przed 50 laty) nawiązał do znanej przypowieści o uzdrowieniu dziesięciu trędowatych. Podkreślił, że za przykładem jednego z owych dziesięciu, który przyszedł podziękować Panu Jezusowi za uzdrowienie, aż 15 par małżeńskich przyszło podziękować Bogu za wspólnie przeżyte lata. Po homilii bardzo wzruszeni jubilaci podeszli do ołtarza i patrząc sobie w oczy, odnowili po kolei swoje małżeńskie ślubowania.

Po zakończonej Mszy św. o. Jan Skórka i o. Ireneusz Byczkiewicz wręczyli jubilatom pamiątkowe dyplomy, a przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich drobne upominki książkowe.

Życzymy jubilatom Bożego błogosławieństwa na dalsze wspólne lata w zdrowiu oraz pomyślności, a także miłości i wsparcia ze strony najbliższych (dzieci, wnuków, przyjaciół i sąsiadów).

 

GALERIA ZDJĘĆ