Kolędowanie parafii

„Leć kolędo w świat, niech cię niesie wiatr, leć kolędo do ludzi, by w nich radość obudzić, bo narodził się Jezus nasz”. W niedzielę 11 stycznia parafianie zgromadzili się w Kaplicy Szkolnej na wspólnym kolędowaniu. Cała sala, która może pomieścić ok. 250 osób, wypełniła się po brzegi. Przybyli nie tylko mieszkańcy tej parafii, ale również goście z całego Torunia.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.00 od pozdrowienia obecnych przez proboszcza parafii. A potem śpiewaniu nie było końca.

Animatorem śpiewu kolęd i pastorałek był chór parafii „Perpetuo Soccorso” oraz schola dziecięca „Promyki Maryi”. To prawda, że nie zawsze wszyscy mogli śpiewać, gdyż chór zaprezentował również kolędy i pastorałki mniej znane i rzadziej śpiewane. Ale gdy tylko zabrzmiały tony powszechnie znane, Kaplica Szkolna natychmiast wypełniała się wspólnym śpiewem. Członkowie chóru mówili później: „Aż serce rosło i radowało się przeogromnie jak wszyscy pięknie włączali się we wspólne kolędowanie”, a działo się to przy akompaniamencie elektronicznego fortepianu, przy którym zasiadły panie Grażynka Kubik i Anna Słowikowska, oraz przy przepięknym brzmieniu fletu, na którym zagrała uczennica szkoły muzycznej i członek scholi dziecięcej Emilka Pilarz. Akustyk Krzysztof Gouden wraz z p. Jackiem Alichnowiczem czuwali nad pięknym brzmieniem całości. Wspólny śpiew, dźwięk instrumentów, dzwonków i dzwoneczków, a także przygotowany poczęstunek stworzyły iście rodzinną atmosferę. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia tej niezapomnianej atmosfery tego wieczoru – dziękujemy.

Tegoroczną niespodzianką parafialnego śpiewania kolęd były jasełka przygotowane przez dzieci. Kolejne jasełkowe sceny zostały wplecione pomiędzy śpiewane kolędy, a stroje małych aktorów były naprawdę przepiękne. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali wielką pomoc przy przygotowaniu jasełek, zwłaszcza p. Zycie Piaseckiej oraz p. Katarzynie Brodowskiej.

Jak to wszystko wyglądało, można się przekonać samemu, oglądając galerię zdjęć...