Konferencja Alpha Toruń 11-12.10.2014

W sobotę 11 października w Kaplicy Szkolnej, a w niedzielę 12 października w sali św. Gerarda odbyła się konferencja Alpha dla regionu Polski północno-zachodniej. Spotkanie zorganizowali członkowie wspólnoty „Pieśń Nowa” oraz akademickiej wspólnoty „Bacówka” na czele z Członek Zarządu Stowarzyszenia Alpha Polska o. Jackiem Dublem CSsR. Poza osobami z Torunia, na spotkanie przybyło ok. 60 osób z innych miast kraju (Tuliszków, Wieniec, Złocieniec, Zielona Góra, Inowrocław, Opatówek, Pruszcz Gdański, Trzemeszno, Gdynia, Płock, Obrowo, Gozdowo, Grębocin, Toruń, Bydgoszcz, Lubicz, Tczew). Były to osoby świeckie, a także kapłani.

Konferencja była przeznaczona zarówno dla tych, którzy znają już te narzędzie ewangelizacji i pragną poszerzyć swoją wiedzę o nim, jak również dla osób, które dopiero pragną wprowadzić Alphę w swojej parafii. Program spotkania obejmował wykłady, warsztaty i spotkania w grupach. Nie zabrakło również momentów wspólnej modlitwy, a także dzielenia się doświadczeniami przy kawie i słodkościach.

Kurs Alpha jest jedną z form ewangelizacji, która staje się coraz popularniejsza. W naszej parafii organizowany jest już od wielu lat, wzięło w nim udział już blisko tysiąc osób. Bardzo wielu z nich Alpha pomogła wejść w głąb swojej wiary. Te osoby później są obecne w wielu działaniach podejmowanych przez parafię, jak i w swoich środowiskach jako świadkowie wiary.

Każdego, kto chce zmienić swoje życie, kto pragnie spojrzeć na nie głębiej; każdego, kto ma pytania odnośnie do swojej wiary i poszukuje na nie odpowiedzi, zapraszamy na kolejną edycję Alphy. Rozpoczęła się już we wtorek 21 października, ale jeśli ktoś jeszcze ma ochotę dołączyć, zapraszamy na spotkanie w środę 29 października o godz. 19.00 do Kaplicy Szkolnej (wejście „E”).