Ks. bp Wiesław Śmigiel w duszpasterstwie akademickim

W niedzielę 21 stycznia 2018 roku Mszy św. o godz. 20.00 przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel, Pasterz Diecezji Toruńskiej. Mszę św. koncelebrowali o. Wojciech Zagrodzki – proboszcz parafii, oraz o. Maciej Ziębiec – duszpasterz akademicki. Młodzież, która wypełniła kościół pomimo napiętego czasu na studiach, bardzo entuzjastycznie przyjęła Księdza Biskupa. Oprawę muzyczną przygotował zespół Sunday Worship. W wygłoszonej homilii bp Wiesław podkreślił potrzebę wychodzenia ku innym z orędziem Ewangelii. Nie trzeba się lękać ewangelizacji.

Po Mszy św. Ksiądz Biskup dał się zaprosić na spotkanie w sali nazywanej Kaplica Szkolna. Podczas spotkania zaprezentowały się wspólnoty związane z duszpasterstwem akademickim, a także działania prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. Została również stworzona możliwość zadawania pytań. W udzielanych odpowiedziach bp Wiesław zawarł szereg interesujących spostrzeżeń. Na przykład zauważył, że celem formacji w okresie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowaniu nie jest przystąpienie do bierzmowania, ale czas, który nastąpi po przyjęciu bierzmowania. Podkreślił również znaczenie zachowania w podejmowanych działaniach więzi z pasterzami Kościoła. Podczas spotkania młodzież przekazała Księdzu Biskupowi „firmową” koszulkę duszpasterstwa akademickiego, a także płytę zespołu Sunday Worship, który zapewnia oprawę muzyczną niemal każdej Mszy św. o godz. 20.00.

A po spotkaniu Ksiądz Biskup przyjął zaproszenie na skromny poczęstunek przygotowany przez młodzież związaną z duszpasterstwem akademickim. Z pewnością spotkanie pozostawi trwały ślad we wszystkich jego uczestnikach.