„Łaska i miłosierdzie” – koncert i warsztaty muzyczne

W dniach 11-12 kwietnia gościliśmy w naszej parafii uczestników warsztatów muzycznych, które w tym roku odbywały się pod hasłem „ŁASKA I MIŁOSIERDZIE”. Warsztaty poprowadziła doskonała wokalistka, laureatka i gość wielu festiwali pani Beata Bednarz wraz z zespołem. Bardzo dynamicznie, a jednocześnie z niesamowitą lekkością chórem dyrygowała dobrze nam znana Anita Kurek. W około 130 osobowym chórze znaleźli się ludzie z różnych części Polski.

Nasze spotkanie z muzyką rozpoczęliśmy w sobotę o godzinie 10.00. Poprzez kolejne próby przygotowywaliśmy się do niedzielnego koncertu finałowego, który rozpoczął się o godzinie 19.00. Frekwencja wśród uczestników jak i publiczności, która zgromadziła się na koncercie, przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W ten niedzielny wieczór, przy pięknym śpiewie solistki, chóru i przy doskonałej aranżacji, wielu z nas przeżyło niesamowity czas ŁASKI I MIŁOSIERDZIA!

Całe to wydarzenie wpisało się w przygotowania młodzieży do wielkiego wydarzenia (a zarazem wyzwania), jakim będzie przyjazd do naszej Ojczyzny Ojca Świętego Franciszka i niezliczonych – jak się spodziewamy – rzesz młodych ludzi z różnych zakątków świata. Sporą grupę młodzieży z zagranicy będziemy przyjmować również w Toruniu.

Duszą całego przedsięwzięcia był o. Ireneusz Byczkiewicz wraz ze wspólnotą akademicką „Bacówka”. Zdjęcia z warsztatów i koncertu można oglądać w naszej galerii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom warsztatów pasji śpiewania na Chwałę Pana! A całej publiczności dziękujemy za stworzenie cudownej atmosfery w Niedzielę Bożego Miłosierdzia!