Misje Święte dobiegły końca

Uroczystym postawieniem krzyża w niedzielne popołudnie 29 października zakończyły się misje święte w naszej parafii. Przewodniczyli im dwaj redemptoryści o. Ryszard Hajduk i o. Mariusz Mazurkiewicz.

Z pewnością różne wspomnienia pozostaną w tych, którzy brali w nich udział. Być może w pamięci niejednego z nas zapisze się misyjny poniedziałek, kiedy misjonarze przypomnieli nam prawdę o grzechu i o zbawieniu, które staje się faktem tam, gdzie człowiek zaczyna ufać Bogu. Albo Droga krzyżowa ulicami parafii, która w tamten poniedziałkowy wieczór zgromadziła kilka tysięcy ludzi. Dla innych mocnym przeżyciem pozostanie misyjny wtorek i nabożeństwo pojednania, które wszystkich zapraszało do wyjścia do siebie w rodzinach i sąsiedztwach z gestem wyciągniętej dłoni i słowem przebaczenia przed przystąpieniem do sakramentu pojednania z Bogiem. Kolejny dzień przypomniał prawdę o naszym powołaniu do wieczności. Kolejne dwa dni przyniosły dwa ważne wydarzenia: czwartek był dniem potwierdzenia wiary i wyboru Jezusa Chrystusa, a piątek potwierdzenia sakramentu małżeństwa. Z kolei w sobotę zawierzyliśmy parafię Matce Bożej Nieustającej Pomocy, by wreszcie w niedzielę usłyszeć wezwanie, by „iść i głosić”. Dla niejednego wyjątkowym przeżyciem misyjnym może być doświadczenie udziału w sakramencie pojednania czy wspólnej modlitwy podczas wieczornych apeli.

Tak, w każdym mogło się zapisać nieco inne wspomnienie. Ważne, żeby jakieś wspomnienie czy choćby jedna myśl w nas pozostała. Niech ona inspiruje nasze dalsze trwanie w wierze przy Chrystusie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tych misji świętych.