Niespodziewany gość w uroczystość Objawienia Pańskiego

W poniedziałek 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego cały Kościół wspominał wydarzenie przybycia do nowonarodzonego Zbawiciela mędrców ze Wschodu (niekiedy nazywa się ich królami) podążających za gwiazdą. Tradycja przypisuje im imiona: Kacper, Melchior i Baltazar.

Podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 miała miejsce zaskakująca wizyta. Wszystkich zebranych w kościele w osłupienie wprawił widok jednego z trzech królów, Baltazara, który nieoczekiwanie w poszukiwaniu swojego wielbłąda pojawił się w drzwiach prowadzących z zakrystii. Oczywiście natychmiast został przyjęty przez przewodniczącego liturgii o. Marcina Surgę, jak również przez zgromadzone dzieci. Baltazar powitał dzieci w języku hebrajskim: „shalom, shalom, shalom”, co znaczy: „pokój, pokój, pokój”. Od razu został zapytany o powód tak niespodziewanej wizyty. Baltazar przyznał, że w powrotnej drodze z Betlejem zabłądził i zgubił swojego wielbłąda, którego szuka, chodząc po świecie. W ten sposób trafił do Torunia i wszedł do kościoła, widząc, że zgromadziło się tu wielu ludzi. Następnie w szczegółach opowiedział to wszystko, co zobaczył w Betlejem. W ten sposób raz jeszcze usłyszeliśmy o tym, co się tam wydarzyło.

Niestety, żadne z dzieci nie widziało wielbłąda w swojej okolicy. Zmartwiony Baltazar wyruszył w dalszą drogę w poszukiwaniu swojego zwierzaka. Pozostał jednak z dziećmi do końca Mszy św. Po jej zakończeniu dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z tym niezwykłym gościem. Baltazar został zaproszony przez dzieci, aby przybył do Torunia za rok.

Jak widać, podczas Mszy św. dla dzieci w niedziele o godz. 11.00, mogą się przydarzyć różne niespodzianki. Wszystkie dzieci szkół podstawowych zapraszamy, aby gromadziły się razem ze swoimi rodzicami właśnie na tej Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 11.00.