Nowa płyta Duszpasterstwa Akademickiego

Zespół muzyczny działający przy Duszpasterstwie Akademickim przy naszej parafii w październiku 2013 r. wydał płytę! Pomimo wielu trudności i przeszkód, miesiące pracy zostały nagrodzone, ponieważ efekt końcowy przerósł oczekiwania wszystkich. Młodzież pokazała, w jaki wspaniały sposób można chwalić Jezusa śpiewem – i to w bardzo profesjonalny sposób. Do nagrywania płyty zostali zaangażowani znani, zawodowi muzycy (m.in. Piotr Baron) i całość brzmi naprawdę świetnie – zaskoczy wszystkich, którzy muzykę religijną kojarzą jedynie z prostym śpiewem przy akompaniamencie gitary. Piękne, chrześcijańskie treści podane są w bardzo nowoczesnym wydaniu – które, choć adresowane do młodych, znajduje uznanie u słuchaczy w różnym wieku.

Koncert promujący płytę odbył się w naszym kościele w niedzielę 13 października 2013. Przybyło mnóstwo osób i zespół otrzymał wiele pozytywnych komentarzy. Tych, którzy nie mogli w nim uczestniczyć, zachęcamy do posłuchania fragmentów kilku piosenek:

POSŁUCHAJ

Płyta jest do nabycia w sekretariacie parafii oraz kawiarence (wejście „A”). 

 

Parę słów o zespole akademickim „Joseph Band”, ich muzyce i płycie od nich samych:

Jesteśmy zespołem działającym przy Duszpasterstwie Akademickim w Parafii pw. św. Józefa w Toruniu. Nasze drogi zeszły się już bardzo, bardzo dawno temu. Upiększamy naszą wspólną modlitwą i śpiewem coniedzielną Eucharystię, aranżując oraz wykonując pieśni religijne. Dzięki wspaniałym ludziom pełnym pasji, werwy i chęci oraz muzykom, którzy posiadają niezwykłe zdolności, całym sobą pragniemy oddać się Panu Bogu i służyć mu tym, czym On sam nas obdarzył.

Jesteśmy śpiewającymi apostołami. Ewangelizujemy, a jednocześnie kochamy to, co robimy. Właśnie tacy jesteśmy!

Muzyka, którą kochamy i prezentujemy na naszej najnowszej płycie „Mam powód aby żyć”, wypełnia poważną lukę w przestrzeni muzyki chrześcijańskiej. Między „oazowy śpiewaniem przy gitarce i bongosach” oraz „gospel z importu” jest miejsca na Joseph Band – chrześcijański RAP, POP, DUBSTEP, ELEKTRO, ACID JAZZ, JAZZ, SALSĘ z dobrą, profesjonalną muzyką i tekstami… oraz ogromem spontanicznego przekazu DUSZY I SERCA!!!

FACEBOOK ZESPOŁU