Pielgrzymka Duszpasterstwa Dzieci

Dnia 1 czerwca 2024 roku odbyła się wyjątkowa pielgrzymka organizowana przez duszpasterstwo dzieci naszej parafii św. Józefa w Toruniu pod hasłem „Dzieci jadą do Mamy”. Pielgrzymka miała na celu zbliżenie najmłodszych do Matki Bożej oraz umocnienie ich duchowej więzi z Kościołem.

Zbiórkę uczestników zaplanowano na godzinę 5:30 rano na parkingu przy kościele św. Józefa. Dzięki punktualności wszystkich mogliśmy bez przeszkód rozpocząć naszą duchową podróż o godzinie 6:00, kierując się w stronę Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim. Po dotarciu do Piotrkowa Trybunalskiego nasze dzieci miały okazję spotkać się z miejscowymi duszpasterzami redemptorystami. Czas ten był pełen wymiany doświadczeń i wspólnej modlitwy, a także okazją do zjedzenia śniadania, które z hojnością zaoferował o. Zagrodzki.

Następnie pielgrzymka kontynuowała swoją drogę do Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Gidlach. O godzinie 11:00 odbyła się wspólna modlitwa w tym urokliwym miejscu, co było ważnym punktem naszego programu. Po modlitwie i chwili refleksji uczestnicy zjedli obiad w Gidlach i wyruszyli w stronę Jasnej Góry. Msza Święta odprawiona została w Kaplicy Cudownego Obrazu o godzinie 14:30. Przewodniczył jej abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. To wyjątkowe miejsce pozwoliło każdemu na głęboką modlitwę i przedstawienie Maryi osobistych intencji. Dzieci uczestniczyły we Mszy Świętej tuż przed Cudownym Obrazem, najbliżej jak to możliwe. Pomimo ogromnych tłumów pielgrzymów udało się nam zainstalować też zespół muzyczny, za co jesteśmy szczególnie wdzięczni Panom noszącym instrumenty i muzykom.

Do Torunia dotarliśmy o godzinie 20:30. Dzień zakończyliśmy podsumowaniem i wzajemnym pożegnaniem, pełni duchowych przeżyć.

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i duchową postawę podczas pielgrzymki. Zachęcamy do dalszego pogłębiania swojej wiary oraz uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez naszą parafię.