Pielgrzymka scholi i LSO 28.05.2022

Pielgrzymka do Niepokalanowa i Miedniewic to tylko niektóre punkty jesiennego wyjazdu scholi „Promyki Maryi” i LSO z naszej parafii. Wyjazd zorganizowała s. Nikodema we współpracy z s. Bartłomieją i rodzicami dzieci. Odbył się 28 maja 2022 roku.

Pierwszym miejscem, jakie odwiedziliśmy po około dwu i półgodzinnej podróży, był Niepokalanów. Eucharystia, którą tam sprawowaliśmy, umocniła nas duchowo. Historia o. Maksymiliana Kolbego, którą opowiedział nam w bardzo interesujący sposób jeden z braci franciszkanów, gospodarzy tego miejsca, zachwyciła niejednego uczestnika. Muzeum pożarnictwa i samochody papieskie także cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, było sanktuarium MB Świętorodzinnej, Królowej Mazowsza w Miedniewicach. Bogata opowieść o łaskach tam doświadczanych popchnęła wielu z nas do szczerej modlitwy, która wyraziła się w obejściu na kolanach cudownego obrazu.

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, była Żelazowa Wola – miejsce urodzenia się Fryderyka Chopina. Dokładnie zwiedziliśmy zrekonstruowany dom polskiego kompozytora i obejrzeliśmy film o jego życiu.

Na koniec zatrzymaliśmy się na kolację w stylu fast food. Do Torunia wróciliśmy późnym wieczorem, z piosenką biesiadną na ustach i radością w sercu.

o. Paweł Orzeł CSsR