Pierwsza Komunia Święta - pierwsza grupa

Kiedy został ogłoszony stan epidemii w Polsce i wprowadzono restrykcje sanitarne, było jasne, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla kilkudziesięcioosobowej grupy dzieci w dotychczasowej formie nie odbędzie się. Kiedy pewne możliwości się otworzyły, zaproponowaliśmy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w mniejszych grupach dzieci. W sobotę, 13 czerwca odbyła się Pierwsza Komunia Święta dla pierwszej grupy 11 dzieci.

Od strony oprawy zewnętrznej uroczystość była niemal tak samo okazała jak zwyczajnie. Oprawę muzyczną zapewniła schola dziecięca z s. Nikodemą na czele. Była obecna Liturgiczna Służba Ołtarza. Słowa podziękowania trzeba skierować w stronę katechetów o. Łukasza Kalisza oraz p. Agnieszki Zydor, którzy przygotowali uroczystość na bardzo wysokim poziomie. Mniejsza liczba dzieci pozwoliła jednak na wprowadzenie bardzo ważnej zmiany: dzieci mogły przeżywać całą uroczystość, siedząc obok swoich rodziców i pozostałych członków rodziny.

Uroczystości przewodniczył proboszcz parafii o. Wojciech Zagrodzki. W wygłoszonej homilii zachęcił i dzieci, i ich rodziny do wytrwałości w „przebijaniu się” przez zewnętrzne znaki, w których Jezus przychodzi dzisiaj; by sercem zatrzymać się nie na znaku, ale stanąć przy Jezusie. Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali swoje dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i nieustannie podejmują odpowiedzialność za religijne prowadzenie swoich dzieci.