Pisanki od Ruchu „Maitri”

Najpierw członkowie działającego przy naszej parafii Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri” w różnych miejscach (najczęściej w swoich domach) zakasali rękawy i przygotowywali kolorowe pisanki (wszystkie zostały wykonane własnoręcznie i według własnych pomysłów), w czym niezastąpiona była p. Stefania Lipińska. Potem, kiedy nadeszła wskazana w ogłoszeniach parafialnych niedziela, ci sami wystawili na stoliku przed kościołem owoce pracy ostatnich kilku tygodni.

Cała akcja spotkała się z życzliwym przyjęciem parafian i wielu włączyło się do pomocy dożywiania dzieci w Afryce, nie tylko swoją modlitwą podczas Mszy św., ale również ofiarą składaną do skarbonki przy okazji nabycia jednej z wielu pisanek. Wszystkie pisanki (a było ich albo ok. 180) rozeszły się w błyskawicznym tempie w ciągu zaledwie kilku godzin. Zebrana w ten sposób kwota w wysokości 1166 zł została przekazana na konto Ruchu, by wspomóc program dożywiania potrzebujących w krajach Afryki.

Przy okazji członkowie Ruchu serdecznie dziękują tym, którzy wspomogli ich zeszłoroczny projekt. Była to budowa dwóch domów w Rwandzie dla wdów i ich dzieci. Dzięki waszej ofiarnej pomocy budowa zakończyła się sukcesem! Poniżej znajduje się list od s. Marty Litawy, pallotynki, która nadzorowała ten projekt. Całość listu wraz z rozliczeniem można ściągnąć tutaj. Zdjęcia gotowych domów można zobaczyć poniżej.

Każdego, kogo serce jest wrażliwe na pomoc ubogim, kto swoim działaniem pragnie pomóc drugim – tym żyjącym w odległej Afryce czy Indiach, a także tym z naszego otoczenia – zapraszamy do włączenia się do wspólnoty „Maitri”. Ruch serdecznie powita nowych członków. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, przeważnie w II lub III sobotę miesiąca (zaczynają się Mszą św. w Kaplicy św. Teresy). Kontakt z Ruchem można nawiązać poprzez e-mail: torun@maitri.pl lub przez sekretariat parafii. Więcej o wspólnocie tutaj.

 

 

 

Soeurs Missionnaires

De l’Apostolat Catholique

( Pallottines)

B.P. 930  Kigali

RWANDA

Tel./ Fax :  00250 575789  0788470935

 

Pozdrawiamy bardzo serdecznie z Rwandy i Congo.

Ponieważ przekazane przez Was pieniądze (4.000 euro) na budowę domków dla dzieci zostały już wykorzystane, przesyłamy rozliczenie oraz kilka zdjęć ilustrujących efekty prowadzonych prac.

Raz jeszcze dziękujemy za pomoc finansową i wsparcie modlitewne, bez których nasza posługa najbardziej potrzebującym, nie byłaby możliwa.

Niech Duch Święty udziela Wam pełni swoich łask a my zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

Z wyrazami wdzięczności i szacunku

 

s. Marta LITAWA SAC