Pożegnanie o. Macieja Ziębca

O. Maciej Ziębiec pełnił posługę duszpasterza akademickiego od 2015 roku. W tym roku został powołany do nowych zadań. Tym samym opuszcza Toruń. W niedzielę 20 września po raz ostatni odprawił Mszę św. o godz. 20.00, na której gromadziła się nie tylko młodzież akademicka. Przybyło wiele osób, by podziękować mu za lata, w których stał się przewodnikiem duchowym. We Mszy św. wziął udział ks. prof. Dariusz Iwański, który towarzyszy o. Maciejowi w rozwoju naukowym.

Okazało się, że o. Maciej jednym pomógł odnaleźć wiarę w Jezusa Chrystusa, a innym odbudować więź małżeńską. Prawdopodobnie on sam był zdziwiony tym, że przez niego Chrystus tak wielu prowadził. Robił przecież to, co do kapłana należy: głosił homilie, sprawował sakramenty, towarzyszył w różnych życiowych zmaganiach, był duszpasterzem kilku wspólnot, dla wielu był spowiednikiem.

Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele duszpasterstwa akademickiego wyrazili słowa wdzięczności i... wyrazili nadzieję, że o. Maciej jeszcze niejeden raz zawita do Toruniu. Życzymy, by Bóg błogosławił mu pośród nowych wyzwań, przed którymi staje. Dziękujemy mu również za 5 lat bardzo intensywnej posługi w parafii św. Józefa w Toruniu i w Diecezji Toruńskiej.

A po Mszy św. wielu chciało osobiście podejść do o. Macieja, by powiedzieć mu coś od siebie... A podchodzili i dorośli, i młodzież, a także dzieci, co czujnym okiem wychwycił fotograf...