Prefekt Kongregacji Doktryny Wiary w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Kilka dni przed rozpoczęciem zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Międzynarodowego Kongresu o Rodzinie pt. „Ewangelia Małżeństwa i Rodziny” nadeszła wiadomość, że gość specjalny kongresu ks. kard. Gerhard L. Müller, Prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, pragnie sprawować Eucharystię w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. Tak się rzeczywiście stało.

W sobotę 30 maja już od godz. 6.30 plac przed kościołem zaczął się wypełniać samochodami. Oprócz kard. Müllera do sanktuarium przyjechali również ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (objął honorowy patronat nad kongresem), ks. bp Andrzej Suski, Ordynariusz Diecezji Toruńskiej, oraz biorący udział w kongresie ks. bp Stanisław Stefanek. Licznie przybyli uczestnicy kongresu, zarówno duchowni jak i świeccy. Przybyli również kapłani z toruńskich parafii.

Msza św. rozpoczęła się punktualnie o godz. 7.00 pod przewodnictwem ks. kard. Gerharda Müllera. Słowo powitania wypowiedział Przełożony Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Janusz Sok. Ku zaskoczeniu wielu obecnych Ksiądz Kardynał przewodniczył Mszy św. w języku polskim, a nawet homilię odczytał w całości w języku polskim. W homilii m.in. przypomniał kilka charakterystycznych rysów teologii ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy Kongresu udali się do budynku Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.