Przyjęcie nowych „scholanek”

Podczas Mszy św. o godz. 11.00 nastąpiło uroczyste przyjęcie do scholi dziecięcej „Promyki Maryi” sześciu kandydatek. Były nimi: Aniela Zawadzka, Emilia Warlikowska, Zuzanna Dobrowolska, Zofia Chmielewska, Marta Daszkowska i Wiktoria Wszołek. Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii o. Wojciech Zagrodzki. Na początku Mszy św. dzieci w procesji z udziałem licznego grona ministrantów zostały doprowadzone do ołtarza i zajęły wcześniej przygotowane miejsca.

Po homilii, którą wygłosił duszpasterz dzieci o. dk Szczepan Hebda, dzieci zostały wywołane po imieniu. Na pytanie proboszcza o stopień przygotowania kandydatek do scholi duszpasterz dzieci uroczyście zaświadczył, że mogą być dopuszczone do służby liturgicznej w scholi dziecięcej. Wtedy dzieci uklęknęły i wypowiedziały słowa przyrzeczenia. Następnie zostały pobłogosławione i wręczone szaty, w których od tego momentu nowe „scholanki” będą brały udział w liturgii, ubogacając ją swoim śpiewem. Kiedy nowe „scholanki” ubrane w zakrystii w szaty scholi dziecięcej ponownie pojawiły się przy ołtarzu, zostały powitane przez zgromadzonych brawami.

Schola dziecięca „Promyki Maryi” jest wielkim bogactwem tej parafii. Słowa uznania należą się wszystkim, którzy podjęli odpowiedzialność za prowadzenie scholi. Podczas ogłoszeń duszpasterskich podziękowanie zostało skierowane do rodziców scholanek, a także do wszystkich zaangażowanych w służbę scholi. Nowo przyjęte scholanki swoją wdzięczność wyraziły składając symboliczną różę na ręce s. Nikodemy i p. Zyty Piaseckiej. A odpowiedzialność za prowadzenie scholi polega nie tylko na trosce o piękne śpiewanie i zaplecze techniczne, ale również o formację dzieci.

W ostatnim czasie schola dziecięca zapragnęła podzielić się radością Bożego Narodzenia, udając się ze śpiewem kolęd tam, gdzie żyją ludzie potrzebujący serca drugiego człowieka. Dzieci poszły więc do hospicjum „Światło” przy ul. Grunwaldzkiej (1 stycznia) oraz do Domu Opieki Społecznej przy ul. Szosa Chełmińska (3 stycznia). Natomiast w uroczystość Objawienia Pańskiego kolędowały na Działkach św. Józefa, a zebrane tam ofiary postanowiły przekazać na pomoc misjom w Afryce. Dziękujemy rodzicom i opiekunom, którzy towarzyszyli dzieciom. Jak to wyszło? – wiele można zobaczyć, oglądając zdjęcia z tych wypraw misyjnych.