Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży

Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkolnej odbyły się w dniach od 28 do 30 marca, a poprowadził je ks. Mateusz Maleńczuk – duszpasterz i katecheta z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie.

Do udziału w rekolekcjach zostali zaproszeni uczniowie szkół średnich z terenu naszej parafii: Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych, Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Samochodowych i V Liceum Ogólnokształcącego.

Rozważania rekolekcyjne opierały się na Liturgii Słowa z danego dnia, którą podaje nam Kościół. W pierwszym dniu miała miejsce Celebracja Słowa z nauką rekolekcyjną. Drugiego dnia miało miejsce nabożeństwo pokutne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i spowiedź, natomiast na zakończenie rekolekcji (w trzecim dniu) była celebrowana uroczysta Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym.

Dla młodzieży naszej parafii, która uczęszcza do innych szkół, były zaproponowane spotkania rekolekcyjne po wieczornych Mszach świętych – odbywały się one w podobny sposób jak te przedpołudniowe, z tym że w środę, na zakończenie miało miejsce nabożeństwo w duchu Taizé.