Światowy Dzień Młodzieży w diecezji toruńskiej

Z woli papieża Franciszka Światowy Dzień Młodzieży przeniesiono z Niedzieli Palmowej na uroczystość Chrystusa Króla. Ten dzień przebiegał w tym roku pod hasłem: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26, 16). W naszej diecezji również świętowano ten dzień – co więcej, w naszym parafialnym kościele pw. św. Józefa w Toruniu. Uroczystość Chrystusa Króla to również patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM), a w naszej diecezji kolejna okazja do świętowania – bo obchodziliśmy jubileusz 25-lecia istnienia KSM-u. Przy tej okazji do stowarzyszenia włączono poprzez uroczyste ślubowanie pięcioro nowych członków.

Na zaproszenie księdza biskupa Wiesława Śmigla oraz Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży odpowiedzieli młodzi z różnych parafii i dekanatów naszej diecezji, którzy przybyli wraz ze swoimi duszpasterzami. Kościół św. Józefa wypełnił się młodymi ludźmi, a Mszę świętą celebrowało 23 kapłanów przy asyście 3 diakonów i kilku kleryków z toruńskiego seminarium.

Całość przebiegała w klimacie modlitwy i wspólnoty. Trzy ważne elementy, które warto zauważyć to: Eucharystia, integracja i adoracja, którą zakończyło się nasze wydarzenie. Niech to spotkanie owocuje w sercach i umysłach młodych ludzi i motywuje ich, aby podejmowali wezwanie do bycia świadkami dla innych tego, co zobaczyli.