Święto św. Klemensa Hofbauera

W piątek 15 marca przeżywaliśmy święto św. Klemensa Hofbauera. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Witold Hetnar CSsR – Radny zwyczajny.

Jest to zarazem święto patronalne mieszkańców Działek św. Klemensa, którzy licznie zgromadzili się w tym dniu w kościele – o dziękujemy im za ufundowanie chlebków ku czci św. Klemensa, patrona piekarzy.

Po homilii nastąpiło przyjęcie zobowiązań Świeckich Misjonarzy Najświętszego Odkupiciela. Po raz pierwszy swoje przyrzeczenia o współpracy apostolskiej z redemptorystami złożyła Anna Kołodziejczak, a odnowiły je: Agnieszka Zydor, Ewa Łuczak i Paulina Jeżakowska. Życzymy im wiele zapału do dalszej współpracy z redemptorystami w działalności ewangelizacyjnej. Warto dodać, że w Prowincji Warszawskiej Redemptorystów ta forma współpracy istnieje od 2013 roku i obejmuje obecnie 10 osób.

Z Torunia należą do niej jeszcze panie: Jolanta Zatorska, Joanna Kroplewska i Anna Wojna.

Po Komunii św. uroczyście ogłoszono nowych oblatów Zgromadzenia Redemptorystów. Zostali nimi nasi parafianie: państwo Maria i Mariusz Krukarowie oraz Teresa i Bogdan Gajtkowscy, którzy od wielu już lat są zaangażowani we współpracę z redemptorystami i żyją ich duchowością. Nowym oblatom zostały odczytane i wręczone dyplomy podpisane przez o. Generała Michaela Brehla.