Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza

W dniach od 20-22 czerwca 2014 przy naszej par. św. Józefa w Toruniu odbył się Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

W Turnieju udział wzięli ministranci z parafii redemptorystowskich z Głogowa, Gdyni, Szczecinka, Szczecina, Warszawy, Tuchowa, Wrocławia, Elbląga i Torunia. Łącznie wystąpiło ponad 120 zawodników  w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia. Przybyli oni do Torunia wraz ze swymi opiekunami.

Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów odbywa się co roku w różnych parafiach na terenie całego kraju, gdzie swą posługę pełnią redemptoryści. Turniej ma na celu nie tylko rozwijać ducha sportowego, ale nade wszystko wspólnotowości i braterstwa. Jest to również okazja do poznania i zaczerpnięcia z duchowości, jaką pozostawił nam św. Alfons de Liguori, założyciel Zgromadzenia Redemptorystów.

Oprócz rozgrywek ministranci uczestniczyli codziennie we Mszy św., modlili się również Koronką do Bożego Miłosierdzia wraz ze słuchaczami Radia Maryja oraz zwiedzali nasz piękny Toruń wraz z przewodnikiem, panem Łukaszem Wudarskim.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego spotkania. Niech to dobro, które stało się naszym udziałem dzięki naszym parafianom, Pan Bóg wynagrodzi!

Z niecierpliwością czekamy już na następny turniej, który odbędzie się w Tuchowie za niespełna rok.

 

o. Marcin Surga CSsR