Wizytacja kanoniczna parafii

Prawo kanoniczne zobowiązuje, aby biskup odwiedził każdą powierzoną jego trosce parafię w ramach urzędowej wizytacji przynajmniej raz na pięć lat. A w tym roku mija już 5 lat od czasu, kiedy miała miejsce ostatnia wizytacja.

Tym razem wizytacji przewodniczył ks. bp Józef Szamocki. Już w styczniu 2015 roku odbywała się wizytacja we wszystkich szkołach i przedszkolach parafii. W lutym zostało złożone sprawozdanie wizytacyjne, a 1 maja 2015 Ksiądz Biskup odwiedził chorych przebywających w szpitalu oraz hospicjum. Natomiast w sobotę 23 maja rozpoczęła się ostatnia część wizytacji. Jej początek nastąpił podczas Mszy św. o godz. 11.00. W godzinach popołudniowych Ksiądz Biskup odwiedził wybranych chorych w domach, spotkał się ze wspólnotą sióstr józefitek, z Radą Duszpasterską i Gospodarczą parafii oraz ze wspólnotą redemptorystów. W sobotni wieczór do kościoła przybyły licznie wspólnoty, grupy i stowarzyszenia parafii, by razem z Księdzem Biskupem podczas uroczystych nieszporów rozpocząć czas czuwania na modlitwie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Nazajutrz w niedzielę 24 maja ks. bp Józef Szamocki wygłosił słowo Boże podczas wszystkich Mszy św. Po Mszy św. z licznym udziałem dzieci odbyło się błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym. Natomiast po południu podczas Mszy św. o godz. 15.00 ponad 100-osobowa grupa młodzieży i dorosłych przystąpiła do sakramentu bierzmowania.

Zakończenie wizytacji nastąpiło w niedzielę 24 maja po ostatniej Mszy św. o godz. 20.00, na której licznie zgromadziła się młodzież akademicka. Słowo podziękowania w imieniu wspólnoty parafialnej wypowiedzieli p. Danuta i Sławomir Kaczorowscy, którzy na pamiątkę wizytacji wręczyli Księdzu Biskupowi ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.