Zakończenie Kursu Alpha

W środę 22 stycznia nastąpiło zakończenie kolejnej edycji kursu Alpha. Począwszy od pewnej środy w październiku w cotygodniowych spotkaniach uczestniczyło ponad 90 osób w różnym wieku. Największą grupę stanowili studenci, którzy bardzo upodobali sobie tę formę rozmowy na tematy związane z wiarą. Nie zabrakło również sporej grupy osób pracujących, w dojrzałym, a nawet bardzo dojrzałym wieku. Czymś szczególnym dla tej edycji kursu było uczestnictwo kilkuosobowej grupy osób z parafii Przemienienia Pańskiego w miejscowości Wieniec k. Włocławka wraz ze swoim proboszczem ks. dr. Witoldem Dorszem. Podziwiamy ich determinację, gdyż pojawili się na każdym z dziesięciu spotkań. Chcieli poznać i doświadczyć tego, czym jest kurs Alpha, ponieważ wiosną zamierzają zorganizować ten kurs w swojej parafii.

Zgodnie z opinią uczestników najsilniejszymi punktami kursu były przede wszystkim ciekawe wykłady, prowadzone w większości przez osoby świeckie, które doświadczyły w swoim życiu miłości Boga, a także spotkania w małych grupkach, na których każdy mógł wypowiedzieć swoje zdanie na temat wiary i doświadczyć relacji we wspólnocie. Poznawaniu się i budowaniu relacji służyły również pyszne kolacje, rozpoczynające każde spotkanie. Dla wielu osób była to także pierwsza okazja do rozpoczęcia swojej przygody z żywym Kościołem.

Kurs Alpha jest prowadzony przy parafii św. Józefa w Toruniu już od kilkunastu lat. Każdego roku przeprowadzane są dwie jego edycje – jesienna i wiosenna. Odpowiedzialność za organizację spoczywa na wspólnotach „Pieśń nowa” oraz „Bacówka”. Duszpasterzami kursu są o. Jacek Dubel i o. Ireneusz Byczkiewicz. Rozpoczęcie kolejnej edycji nastąpi w środę 12 marca.

Serdecznie zapraszamy!