Brama Miłosierdzia – i co z tego?

 

W dniu inauguracji Roku Milosierdzia nad wejściem głównym do kościoła św. Józefa i sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy pojawiła się dekoracja przypominająca o Bramie Miłosierdzia. Czy coś z tego wynika?

Ojciec Święty Franciszek ustanawiając Nadzwyczajny Jubileusz Milosierdzia Bożego, poprosił biskupów o wskazanie na terenie diecezji kilku kościołów, w których będzie otwarta Brama Miłosierdzia. Kościoły mają być miejscem, w którym można dostąpić nadzwyczajnych łask Roku Jubileuszowego. Jedną z nich jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

Każdy wierny, świadomie wchodząc do kościoła św. Józefa przez Bramę Miłosierdzia (która została uroczyście otwarta i pobłogosławiona przez delegata biskupa), może uzyskać odpust zupełny, wypełniając warunki, których wypelnienia odpust się domaga (wykonanie czynności, do której przypisany jest odpust, czyli w tym wypadku przejście przez Bramę Miłosierdzia, przystąpienie do Komunii św. w tym dniu, modlitwa na intencje Ojca Świetego oraz gotowość oderwania się od przywiązania do grzechu). Odpust ten można ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych... Warto korzystać z tego niezwykłego przywileju, jakim został obdarowany nasz kościół